Dviratininkė Simona Krupeckaitė pasaulio taurės varžybose iškovojo auksą!

Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė iškovojo įspūdingą pergalę Honkonge surengtame paskutiniame, trečiajame, pasaulio dviračių treko taurės varžybų etape. 33 metų panevėžietė sekmadienį triumfavo keirino (26 dalyvės) rungtyje!

IMG_3990

Sidabras atiteko 25 metų australei Stephanie Morton, o bronza – 28 metų Honkongo atstovei Wai Sze Lee, kuri trečia buvo ir Londono olimpinėse žaidynėse. S. Krupeckaitė finale dar aplenkė 23 metų korėjietę Hyejin Lee, 27 metų ukrainietę Liubovę Basovą ir 23 metų rusę Jekateriną Gnidenko.

IMG_4010

2010 metų pasaulio ir 2012 metų Europos keirino čempionė S. Krupeckaitė laimėjo ir pirmojo etapo ketvirtąjį bei antrojo etapo (pusfinalio) pirmąjį važiavimus.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų keirino rungties įskaitoje S. Krupeckaitė (281 tšk.) užėmė trečią vietą. Nugalėjo 29 metų kinė Shuang Guo (367 tšk.), o antrą vietą užėmė Wai Sze Lee (330 tšk.). Iš viso klasifikuotos 39 dviratininkės.

Pastarąjį kartą S. Krupeckaitė pasaulio taurės varžybų etape buvo triumfavusi beveik prieš ketverius metus. Ji 2012 metų vasario 19 dieną Londone (Didžioji Britanija) laimėjo taip pat keiriną.

Keirino rungtyje dviratininkai startuoja paskui specialiu mopedu važiuojantį lyderį, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Likus 600–700 m iki finišo lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

S. Krupeckaitė šeštadienį sprinto rungtyje (32 dalyvės) užėmė aštuntą vietą. Galutinėje pasaulio taurės varžybų sprinto rungties įskaitoje Simona (262 tšk.) užėmė penktą vietą. Iš viso klasifikuotos 44 dviratininkės. Pirmą vietą iškovojo Shuang Guo (353 tšk.).

Moterų daugiakovės varžybose (omniume; 24 dalyvės) praėjusių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja Aušrinė Trebaitė liko 22-a.

27 metų panevėžietė šeštadienį skreče (10 km; 40 ratų) buvo 12-a, asmeninėse 3 km persekiojimo lenktynėse – 13-a (3.43,812), o atkrintamosiose lenktynėse – 21-a. Sekmadienį Aušrinė 500 m pavienio starto lenktynėse buvo paskutinė, 24-a (37,461 sek.), vieno rato iš eigos lenktynėse – 21-a (15,039 sek.), o 25 km grupinėse lenktynėse su 10 tarpinių finišų – septinta (9 tšk.). Lietuvė paskutinėje rungtyje du kartus finišavo antra ir po sykį – trečia bei ketvirta.

A. Trebaitė iš viso surinko 46 taškus.

Nugalėjo 23 metų britė Laura Trott. Londono olimpinių žaidynių, 2012 metų pasaulio ir keturiskart Europos omniumo čempionė surinko 188 taškus.

Vyrų sprinto rungties (36 dalyviai) atrankoje Vasilijus Lendelis buvo 22-as. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 10,208 sek. Šešioliktfinalyje 20-metis panevėžietis pralaimėjo 24 metų čekui Pavelui Kelemanui.

Aukso medalį iškovojo 20-metis australas Patrickas Constable’as.