Dviratininkei Simonai Krupeckaitei Europos treko čempionatas baigėsi griūtimi

Grenchene (Šveicarija) besibaigiančio šeštojo Europos dviračių treko čempionato moterų keirino paguodos važiavime šios rungties 2010 metų pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė Simona Krupeckaitė griuvo ir turėjo atsisveikinti su viltimi patekti į antrąjį etapą.

32 metų šalies rinktinės lyderė pirmojo etapo trečiajame važiavime finišavo trečia, o į antrajį ratą iš kiekvieno važiavimo iškart pateko po dvi geriausias sportininkes. 19-metė Miglė Marozaitė pirmojo etapo antrajame važiavime liko paskutinė, šešta.

Pirmajame paguodos važiavime dalyvavo septynios dviratininkės, tarp jų ir abi lietuvės. M. Marozaitė finišavo penkta, o S. Krupeckaitė ir britė Victoria Williamson finišo nepasiekė. Iki finišo likus šiek tiek daugiau nei dviem ratams, trečia važiavusi V. Williamson griuvo prieš pat S. Krupeckaitę ir užtvėrė jai kelią. Simona taip pat griuvo. Britei prireikė medikų pagalbos, o lietuvė rimtų sužalojimų išvengė.

IMG_2165

IMG_2164

IMG_2169

Į antrąjį etapą iš dviejų paguodos važiavimų pateko po tris geriausias dviratininkes.

S. Krupeckaitė pernai Europos čempionato keirino rungtyje buvo penkta.

Vyrų keirine dalyvavo 20-mečiai Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas. Pirmojo etapo pirmajame važiavime Vasilijus buvo ketvirtas, o Svajūnas tokią pat vietą užėmė trečiajame važiavime. Iš viso buvo surengti šešis paguodos važiavimai, kurių nugalėtojai pateko į antrąjį etapą. V. Lendelis penktajame paguodos važiavime buvo paskutinis, penktas, o S. Jonauskas šeštajame važiavime užėmė trečią vietą.

V. Lendelis pernai Europos čempionato keirino rungtyje buvo ketvirtas.

Moterų asmeninėse 3 km persekiojimo lenktynėse Edita Mazurevičiūtė užėmė dešimtą vietą. 19-metė lietuvė distanciją įveikė per 3 min. 42,096 sek. 24 metų Vaida Pikauskaitė liko priešpaskutinė, 24-a (3.55,449 sek.).

IMG_2153

Geriausiai atrankos varžybose pasirodė britė Katie Archibald (3.31,959).

Pernai Europos čempionato 3 km persekiojimo lenktynėse E. Mazurevičiūtė buvo 19-a.