Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Edita Pučinskaitė: padėjimas kitiems yra nuostabus dalykas

Neseniai surengtame penktajame pasaulio lietuvių dviračių paramos žygyje „Galiu daugiau, nei tu manai“ dalyvavo ir legendinė Lietuvos dviratininkė Edita Pučinskaitė. Italijoje gyvenanti 1999 metų pasaulio čempionė, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė žygyje prisijungė prie pagrindinio jo organizatoriaus Tautvydo Piragio, gyvenančio Anglijoje ir auginančio dukrytę su Dauno sindromu, Zitorijos Stankevičienės, Arno Levono ir Deivydo Daubaro.

Dviračių žygio dalyviai.

Akcija prasidėjo Druskininkuose kartu su XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėmis. Per dešimt dienų dviračiais aplink Lietuvą buvo numinta per tūkstantį kilometrų. Dviračių žygiu, kuris liepos 23-iąją baigėsi Anykščiuose, buvo siekiama kuo plačiau paskleisti žinią bei šviesti visuomenę apie Dauno sindromą ir jį turinčius žmones, mažinti atskirtį Lietuvoje ir skirti visas surinktas lėšas sunkiai besiverčiančioms šeimoms auginančioms vaikus su Dauno sindromu.

Edita Pučinskaitė (priekyje).

„Mynėme su nuostabiais žmonėmis. Visi buvome surišti tos pačios idėjos, visi vienaip ar kitaip darome kitiems žmonėms gera ir suvokiame šio žygio svarbą. Padėjimas kitiems yra nuostabus dalykas, – sakė E. Pučinskaitė. – Niekada nebūčiau pasakiusi, kad dviračių žygis per Lietuvą paliks tiek įspūdžių ir suteiks tiek naujų emocijų. Mindami dėl savo užsibrėžtų tikslų sutikome daug nuostabių ir stiprių žmonių, auginančių vaikus su Dauno sindromu. Ačiū visiems, kurie suvokė mūsų žygio svarbą ir palaikė mus, ačiū miestų savivaldybėms, organizacinėms grupėms ir draugams, kurie mus pasitiko, palydėjo, plojo, šoko, koncertavo, vaišino ir aprodė istorinius miesto paminklus.“

LDSF informacija