Egidijus Juodvalkis paskutiniajame “Baltic Chain Tour“ etape – penktas

Penktųjų tarptautinių daugiadienių dviračių lenktynių “Baltic Chain Tour” (2.2 kategorija) paskutiniajame, trečiajame, etape ketvirtadienį iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Egidijus Juodvalkis (Lietuvos rinktinė). Pirmą kartą šiose varžybose dalyvavęs 27 metų dviratininkas finišavo penktas.

IMG_0844

Ketvirtadienį dviratininkai startavo Valgoje (Estija), po to važiavo Latvijoje – užsuko į Smiltenę ir Valmieros apylinkes, o finišavo vėl Valgoje. Smiltenėje, kur buvo pirmasis tarpinis finišas, pagrindinė grupė buvo nuvesta neteisinga kryptimi, todėl lenktynės buvo sustabdytos. Po pakartotinio starto pirmasis pajudėjo lyderių šešetas, kuriame buvo ir P. Šiškevičius. Po pusantros minutės startavo ir pagrindinė grupė. Deja, 2014 metų Lietuvos čempionui P. Šiškevičiui lyderių grupelėje išsilaikyti nepavyko.

Pergalę iškovojo 34 metų Švedijos čempionas Alexanderis Gingsjo (“Tre Berg-Bianchi”). Jis 179,5 km nuvažiavo per 4 val. 10 min. 32 sek. (vid. greitis – 42,988 km/h). A. Gingsjo šiose lenktynėse etapą laimėjo ir 2012 metais. Antrą vietą užėmė vokietis Theo Reinhardt’as (Vokietijos rinktinė). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 15 sek. Trečias finišavo Naujosios Zelandijos dviratininkas Mathew Zenovich (“CCT p/b Champion System”, +17 sek.). Ketvirtą vietą užėmė vokietis Leonas Rhode (Vokietijos rinktinė), finišo sprinte įveikęs E. Juodvalkį. 4-71 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 21 sek.

IMG_0812

“Karas dėl ketvirtos vietos buvo didelis. Iš grupės finišavau antras. Savijauta buvo gera, bet finiše truputėlį per vėlai pradėjau spurtuoti ir nebeaplenkiau vokiečio. Penkta vieta – neblogas pasiekimas. Jei būtumėme paviję bėglius, tai toks pat karas būtų vykęs dėl pirmosios vietos, – sakė E. Juodvalkis. – Gaila, kad nebebuvo daugiau etapų. Tik įsibėgojome ir liepė baigti. Jei būtų buvę surengti dar trys etapai, manau, kad juose būtumėme nuveikę nemažai.”

IMG_0468

Lietuvos čempionato grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtojas teigė, kad lenktynės buvo organizuotos gana gerai. “Nejautėme jokio streso. Viskas buvo aišku, trasoje jautėmės saugiai. Gaila, kad neteko lenktyniauti Lietuvoje, stebint saviems žiūrovams. Reikia tikėtis, kad kitais metais bus rasta lėšų ir galėsime lenktyniauti tėvynėje. Mielai sutiksiu vilkėti šalies rinktinės aprangą ir kitą kartą,” – sakė E. Juodvalkis, atstovaujantis Belgijos klubui “Colba-Superano Ham”.

Tomas Vaitkus (“Top Team-Ultrabike”) užėmė aštuntą, Airidas Videika (“Top Team-Ultrabike”) – 20-ą, Gediminas Kaupas (Lietuvos rinktinė) – 25-ą, Darijus Džervus (“CCT p/b Champion System”) – 27-ą, Mykolas Račiūnas (“Top Team-Ultrabike”) – 38-ą, Arūnas Lendelis (Lietuvos rinktinė) – 47-ą, Raimondas Rumšas (Lietuvos rinktinė), kuriam ketvirtadienį sukako 21-eri – 50-ą, Jonas Ališauskas (“Top Team-Ultrabike”) – 58-ą, Paulius Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) – 68-ą, o Žydrūnas Savickas (Lietuvos rinktinė) – 69-ą vietas.

P. Šiškevičius pirmajame ir antrajame tarpiniuose finišuose buvo trečias ir pelnė po vieną premijinę sekundę.

Lenktynių nugalėtoju tapo antrojo etapo nugalėtojas 25 metų ukrainietis Andrejus Kulikas (“Kolss-BDC”). Ji pelnė 1085 eurų premiją. Antrą vietą užėmė pirmojo etapo nugalėtojas suomis Mattis Manninenas (“Bliz-Merida”, +6 sek.), o trečią – švedas Gustavas Hoogas (“Tre Berg-Merida”, +10 sek.).

IMG_0917

Geriausiai iš lietuvių pasirodė G. Kaupas (+19 sek.). Jis užėmė devintą vietą.

IMG_9644

Į 30-uką pateko net septyni Lietuvos dviratininkai. Ž. Savickas (+1.47) liko 20-as, P. Šiškevičius (+1.48) – 22-as, T. Vaitkus (+1.49) – 23-ias, A. Videika (+1.49) – 24-as, E. Juodvalkis (+1.50) – 26-as, o D. Džervus (+1.50) – 29-as. R. Rumšas (+1.50) užėmė 36-ą, A. Lendelis (+4.12) – 63-ią, J. Ališauskas (+4.12) – 64-ą, o M. Račiūnas (+4.14) – 68-ą vietas. Deividas Vileniškis ir Elijus Čivilis (abu – “Top Team-Ultrabike”) jau pirmojo etapo pradžioje griuvo ir pasitraukė iš varžybų. Beje, E. Čiviliui lūžo koja. Jam Vilniuje buvo atlikta operacija.

Iš 97 lenktynes pradėjusių dviratininkų klasifikuoti 88.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė liko septinta, o “Top Team-Ultrabike” komanda – 14-a. Nugalėjo “Kyiv Capital Racing” ekipa. Lenktynėse dalyvavo 17 komandų iš 12-os šalių.

Jaunimo įskaitoje P. Šiškevičius užėmė aštuntą, A. Videika – devintą, o R. Rumšas – 16-ą vietas.

Pirmajame etape G. Kaupas finišavo septintas, antrajame etape D. Džervus buvo penktas, o T. Vaitkus – septintas.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, o ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis. Užpernai šiose lenktynėse trečią vietą užėmė Ž. Savickas.

“Baltic Chain Tour” lenktynėse jau yra dalyvavę 28 Lietuvos dviratininkai.