Eglė Dubauskaitė lenktynėse „Utena 2022“ – trečia

Rugpjūčio 18-20 dienomis surengtose 29-osiose tarptautinėse daugiadienėse dviračių plento lenktynėse „Utena 2022“, skirtose trenerio Mykolo Veršilos atminimui, dalyvavo 85 dviratininkai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Kartu surengtas ir Lietuvos jaunučių merginų ir vaikinų bei jaunių merginų daugiadienių lenktynių čempionatas, kuriame dalyvavo 31 dviratininkas.

Trijų dienų, keturių etapų tarptautinėse lenktynėse „Utena 2022“, kurias surengė Alvydo Surgauto vadovaujamas Utenos daugiafunkcis sporto centras bei Lietuvos dviračių sporto federacija, Lietuvos dviratininkai iškovojo šešias prizines vietas (vieną – galutinėje bendrojoje įskaitoje ir penkias etapuose).

Kartu su jaunučiais lenktyniavusių jaunių merginų (12 dalyvių) galutinėje bendrojoje įskaitoje trečią vietą iškovojo Eglė Dubauskaitė („SportoManai“/Panevėžio RSSG, nuotraukoje). Nugalėjo ukrainietė Julija Pčelinceva. E. Dubauskaitė nuo jos atsiliko 4 min. 50 sek. Antrą vietą užėmė lenkė Nikola Jankowska (+1.43). Ketvirta buvo Karina Samokišina (+5.18), o dešimta – Barbora Bručaitė (+27.34, abi – „SportoManai“/Panevėžio RSSG).

I etape (56,5 km) E. Dubauskaitė buvo trečia, K. Samokišina – ketvirta, o Kotryna Strakšytė (Utenos DSC) – aštunta. II etape (5,4 km) K. Strakšytė užėmė antrą, K. Samokišina – penktą, o E. Dubauskaitė – šeštą vietas. III etape (55,6 km) E. Dubauskaitė buvo klasifikuota penkta, o K. Samokišina – šešta. IV etape (71 km) E. Dubauskaitė užėmė trečią, K. Samokišina – ketvirtą, o B. Bručaitė – dešimta.

Jaunučių vaikinų grupėje (50 dalyvių) visas tris prizines vietas užėmė Estijos dviratininkai. Nugalėjo Ron Rooni. Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“, +1.23) užėmė penktą, Arijus Nakutis (Sostinės SC/„Sietynas“, +1.47)  – septintą, o Nikolas Klimavičius (Utenos DSC, +2.50) – 11-ą vietas.

I etape (56,5 km) A. Nakutis užėmė šeštą, T. Laurinavičius – septintą, o Viktoras Voiniušas (Sostinės SC/„Vitus“) – devintą vietas. II etape (5,4 km) N. Klimavičius buvo penktas, o T. Laurinavičius – šeštas. III etape (55,6 km) ketvirtas finišavo Matas Šnioka (Sostinės SC/„Vitus“), o šeštas – A. Nakutis. IV etape (71 km) N. Klimavičius klasifikuotas ketvirtas.

Jaunučių merginų lenktynėse (23 dalyvės) 1-4 vietas užėmė Lenkijos dviratininkės. Nugalėjo Kornelia Braun. Orinta Kiseliūnaitė (Panevėžio „Fortūna“, +7.39) užėmė septintą, o Lauryna Valiukevičiūtė (Sostinės SC/„Sietynas“, +8.18) – devintą vietas.

I etape (41 km) L. Valiukevičiūtė buvo septinta, II etape (5,4 km) O. Kiseliūnaitė užėmė antrą, III etape (36 km) – devintą, o IV etape (60 km) – trečią vietas.

Lietuvos daugiadienių lenktynių čempionais tapo O. Kiseliūnaitė (jaunutės, treneriai – Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė), E. Dubauskaitė (jaunės, treneris Aleksandras Mitunevičius) ir Titas Laurinavičius (jaunučiai, treneris Gintautas Volungevičius).