Elijui Čiviliui ir Andrejui Dolgovui – pasaulio čempionato auksas!

Lietuvos atstovai pirmą kartą šalies dviračių sporto istorijoje tapo pasaulio kalnų dviračių 24-ių valandų lenktynių čempionais. Penktadienį ir šeštadienį Italijoje, Ligūrijos regione, vykusių varžybų dvejetų grupėje triumfavo Elijus Čivilis ir Andrejus Dolgovas („Top Team – Ultrabike“).

Pasaulinės ištvermės kalnų dviračių organizacijos (WEMBO) rengiamose varžybose Lietuvos dviratininkai per parą pasikeisdami įveikė 41-ą ratą (per 400 km). Antrą vietą užėmę Šveicarijos atstovai įveikė 40-imt, o trečią vietą užėmęs duetas iš Vokietijos – 38-is ratus.

Čempionato dvejetų grupės varžybose dalyvavo 36-ios komandos.

Pasaulio čempionatas vyko trasoje, kurioje E. Čivilis ir A. Dolgovas 2015-ais metais tapo atvirojo Europos kalnų dviračių 24-ių valandų lenktynių čempionato nugalėtojais.

Asmeninių varžybose (245 dalyviai) Lietuvos atstovas Einaras Šulskus užėmė aštuntą vietą. Jis įveikė 35-is ratus. Gediminas Mukas (31 ratas) liko 31-as.

Nugalėjo kanadietis Cory Wallace’as (38 ratai). Sidabrą iškovojo australas Jasonas Englishas (37 ratai), o bronzą – amerikietis Joshas Tostado (36 ratai).

Kitais metais pasaulio kalnų dviračių 24-ių valandų lenktynių čempionatas vyks Škotijoje.