Ema Manikaitė Europos čempionate Estijoje – devyniolikta

Ketvirtadienį Estijos mieste Tartu prasidėjusio Europos dviračių plento čempionato jaunių (iki 18 metų) merginų pavienio starto lenktynėse aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Ema Manikaitė. Šios rungties Lietuvos vicečempionė tarp 47 dalyvių buvo 19-a.

IMG_5500

IMG_5519

Europos čempione tapo lenkė Agnieszka Skalniak. Ji 14,4 km distanciją įveikė per 19 min. 33,62 sek. (vid. greitis – 44,171 km/h). Sidabras atiteko rusei Ksenijai Cymbaliuk (19.46,73), o bronza – olandei Yarai Kastelijn (20.02,65).

Nugalėtojos titulą gynusi olandė Aafke Soet (20.07,90) liko ketvirta.

Panevėžietė E. Manikaitė distanciją įveikė per 21 min. 3,28 sek. (41,036 km/h).

Šios rungties Lietuvos čempionė Milda Aužbikavičiūtė (21.05,46) užėmė 21-ą vietą.

IMG_5557

IMG_5618

Grupinių lenktynių specialistė Ernesta Strainytė (22.57,55) liko 44-a.

IMG_5486

IMG_5541

„Merginų pasirodymą vertinčiau vidutiniškai. Būti antrojo dešimtuko pabaigoje ir trečiojo dešimtuko pradžioje – nei blogai, nei gerai, – sakė Lietuvos jaunių merginų rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Česaitis. – Trasa buvo nesivažiuojanti – didžiausias momentinis greitis siekė 48 km/h. Bet sąlygos visoms vienodos. Labai sunku pasakyti, kas neleido pakilti aukščiau.”

Treneris pabrėžė, kad dėl menko finansavimo tikėtis aukštų vietų sunku. „Atsižvelgiant į tai, kiek investuojama į merginas, jos dar šiek tiek per gerai važiuoja. Kaip gali tinkamai pasirengti, kai visai jaunių rinktinei metams skiriami keli tūkstančiai eurų. Kitos šalys į savo dviratininkes įdeda daug daugiau. Be pinigų aukštų rezultatų nepasieksi”, – pažymėjo K. Česaitis.

IMG_5448

Pernai Europos čempionate Šveicarijoje E. Manikaitė tarp 42 dalyvių buvo 22-a, M. Aužbikavičiūtė – 29-a, o E. Strainytė – 36-a. Praėjusių metų pasaulio čempionate Ispanijoje M. Aužbikavičiūtė, pranokusi 33 varžoves, užėmė 16-ą vietą, o E. Manikaitė liko 32-a.

Penktadienį 11.00 val. prasidėsiančiose 31,5 km jaunimo (iki 23 metų) vaikinų pavienio starto lenktynėse (66 dalyviai) jėgas išmėgins Jonas Ališauskas, Raimondas Rumšas ir Paulius Šiškevičius, o nuo 15.00 val. vyks jaunių vaikinų pavienio starto lenktynės (72), kuriose mūsų šaliai atstovaus Venantas Lašinis, Arvydas Birenis ir Rojus Adomaitis.