Ema Manikaitė Europos čempionato jaunių grupinėse lenktynėse – 23-ia

Estijos mieste Tartu vykstančio Europos dviračių plento čempionato 74,4 km (6 ratai po 12,4 km) jaunių (iki 18 metų) merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį Lietuvos atstovė Ema Manikaitė finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 23-ią vietą.

IMG_6652

IMG_6489

Po finišo sprinto nugalėjo italė Nadia Quagliotto – 1 val. 54 min. 26 sek. (vid. greitis – 39,01 km/h). Antra fininišavo kita italė Rachele Barbieri, o trečia – rusė Karina Kasionova.

Nugalėtojos laikas įskaitytas 38 dviratininkėms.

Jau antrajame rate iš šešių lietuvių pagrindinėje grupėje liko vienintelė E. Manikaitė. Ji sugebėjo išsilaikyti pelotone iki pat lenktynių pabaigos.  Po lenktynių Lietuvos jaunių čempionė buvo pakviesta dopingo kontrolei. 18-metė panevėžietė su dopingo kontrolieriais susidūrė trečią kartą savo karjeroje.

IMG_6678

„Džiaugiuosi, kad lenktynes baigiau su pagrindine grupe ir kad finiše buvau netoli lyderių. 23-ia vieta nėra blogas rezultatas. Maniau, kad bus blogiau, – po finišo sakė 18-metė E. Manikaitė. – Pernai Europos čempionate finišo nepasiekiau, todėl šiemet labai norėjau gerai pasirodyti. Be to, šie metai man – paskutiniai jaunių grupėje. Praktiškai visas lenktynes važiavau grupės priekyje, o finišo tiesiojoje išsikovoti geros pozicijos sprintui nepavyko.”

Lietuvos jaunių vicečempionė Justina Jovaišytė (+9.51) finišavo 49-a, Milda Aužbikavičiūtė (+9.51) – 50-a, Ernesta Strainytė (+10.52) – 54-a, Saimanta Černikytė (+15.17) – 66-a, o Kristina Jakubovskaja finišo nepasiekė. Iš viso klasifikuotos 73 sportininkės.

IMG_6324

Lenktynėse dalyvavo 87 dviratininkės iš 25 šalių. Didžiausios buvo Italijos (9 narės), Nyderlandų (8), Rusijos (7), Belgijos, Estijos, Lietuvos ir Šveicarijos (po 6) rinktinės.

Pernai Europos jaunių čempione tapo italė Sofia Bertizzolo, o visos penkios lietuvės tarp 54 klasifikuotų dviratininkių nepateko.

Šešetadienį 15.00 val. prasidės 124 km jaunimo (iki 23 metų) merginų grupinės lenktynės (76 dalyvės iš 23 šalių). Jose iš lietuvių startuos Silvija Latožaitė ir Gabrielė Jankutė.