Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Europos BMX čempionate Latvijoje – 19 Lietuvos dviratininkų

Liepos 11-14 dienomis Valmieroje (Latvija) vyksiančiame Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionate (elitas, jauniai) ir „Challenge“ varžybose dalyvaus apie 800 dviratininkų iš 25 šalių. Tarp dalyvių bus ir 19 Lietuvos atstovų.

Gabrielius Pabijanskas. 

Elito grupės varžybose dalyvaus Gabrielius Pabijanskas ir Lukas Karalius, o jaunių grupėje lenktyniaus Vėja Baškytė bei broliai Gustas ir Gvidas Usevičiai. „Challenge“ grupėse kovos Agnė Rimkutė (9 m.), Akvilė Orbakaitė (15 m.), Goda Jasnauskaitė (16 m.), Jaunius Čepulėnas (8 m.), Vytautas Šatas (9 m.), Rokas Morkūnas (11 m.), Edas Kutka, Arlandas Mikaila (abu – 12 m.), Erikas Vaidžiulis (13 m.), Augustas Baškys, Artūras Dauparas (abu – 14 m.), Mantvidas Mačiūnas (15 m.), Evidas Šidlauskas (16 m.) ir Arnoldas Stanaitis (30-34 m.).

„Norime pasirodyti kuo geriau, sieksime finalinio važiavimo. Mūsųs sporte prognozuoti labai sunku, bet Gabrielius yra pajėgus kovoti su pačiais stipriausiais. Tai jis įrodė pasaulio taurės ir pirmos kategorijos varžybose. Teks lenktyniauti techniškoje trasoje, su kuria jau susipažinome. Gabrieliui ji tinka. Į stadioną tikrai neišeisime be kamuolio. Galimybių turime, svarbiausia, kad neperdegtume ir nepersekiotų traumos, – sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Donatas Armonas. – Aukštus rezultatus yra pajėgūs parodyti Gvidas ir Gustas Usevičiai, kurie jau dalyvavo pasaulio ir Europos taurių varžybose. Gerų rezultatų tikimės ir iš Vėjos Baškytės.“

Gabrielius Pabijanskas ir Donatas Armonas. 

Lietuvos BMX atstovai Valmieroje naujai įrengtoje dukart olimpinio čempiono Mario Štrombergo trasoje, kurioje vyks Europos čempionatas, neseniai treniravosi keturias dienas.

Sekmadienį Lietuvos čempiono titulą Šiauliuose apgynęs G. Pabijanskas teigia, kad yra pasirengęs kovoti dėl aukštų vietų. „Lietuvos čempionatas buvo paskutinė repeticija prieš Europos čempionatą Valmieroje ir liepos pabaigoje Belgijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Jaučiuosi gana stipriai. Manau, kad dar nesu buvęs tokios geros sportinės formos. Tikiuosi, kad šį kartą aukščiausio rango varžybose man pavyks nuveikti kažką daugiau. Tiklas minimum – pasiekti pusfinalį“, – sakė 21 metų dviratininkas.

G. Pabijanskas pažymėjo, kad, neturint lėšų žiemą treniruotis šiltuose kraštuose, labai sunku prasidėjus sezonui konkuruoti su kitų šalių dviratininkais ir parodyti aukštus rezultatus. „Dažniausiai įsivažiuojame baigiantis sezonui, o pradžia sunkiausia – žiemą neturime galimybių išvykti į stovyklas užsienyje, nes mūsų biudžetai nestebuklingi. Šiemet varžybose Rusijoje dalyvavome po penkių mėnesių be dviračio – į trasą atvažiavome tiesiai iš treniruoklių salės. Nėra Lietuvoje ir konkurencijos. Gerai, kad sezono metu dar išvažiuojame į Latviją, pasitriname kitose šalyse. Šiemet UCI varžybose Čekijoje pavyko iškovoti dvi antras vietas, ir Europos taurėse pasiekiau neblogų rezultatų. Pagrindinis mano tikslas – patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Manau, kad įmanoma tai padaryti“, – teigė Lietuvos BMX čempionas.

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys