Europos čempionatas: Monika Rastauskaitė jaunių grupinėse lenktynėse – 48-a

Herninge (Danija) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse penktadienį iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Monika Rastauskaitė. Lietuvos čempionė finišavo 48-a.

Aukso medalį iškovojo olandė Lorena Wiebes. Ji 60,3 km nuvažiavo per 1 val. 32 min. 21 sek. (vid. greitis – 39,1 km). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-26-ą vietas užėmusioms dviratininkėms. Sidabrą pelnė danė Emma Cecilie Norsgaard, o bronzą – italė Letizia Paternoster.

M. Rastauskaitė ir 51-ą vietą užėmusi Regina Stegvilaitė nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. Justė Juškevičiūtė (+2.45) finišavo 70-a, Gintarė Kiupelytė (+8.29) – 75-a, o Greta Karasiovaitė (+13.55) – 78-a.

© Dario Belingheri/BettiniPhoto

Lenktynėse dalyvavo 86-ios dviratininkės iš 27-ių šalių. Finišavo 79-ios sportininkės.

Jaunimo (iki 23-ejų metų) merginų grupines lenktynes laimėjo pavienio starto lenktynių nugalėtoja danė Pernille Mathiesen. Ji 100,5 km nuvažiavo per 2 val. 32 min. 50 sek. (vid. greitis – 39,5 km/h). Antra finišavo norvegė Susanne Andersen, o trečia – britė Alice Barnes. 2-56-ą vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 6 sek.

Lietuvos atstovė Justina Jovaišytė (+17.21) užėmė 78-ą vietą.

Iš 85-ių startavusių dviratininkių finišavo 79-ios. Lenktynėse dalyvavo 27-ių šalių atstovės.