Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„EuroTrack 2021“ nukeliamas į spalį, Lietuva – rimta kandidatė rengti jį

Neseniai atšauktas birželio 23-27 d. Minske (Baltarusija) turėjęs vykti Europos dviračių treko čempionatas nukeliamas į antrąją spalio savaitę – varžybos numatytos spalio 5-9 arba 6-10 dienomis. Apie tai pranešė Europos dviračių sporto sąjunga (UEC).

Viena kandidačių surengti šį čempionatą – Lietuva. Galimybės surengti Europos dviračių treko čempionatą Panevėžyje, „Cido“ arenoje, Lietuvoje antradienį aptartos UEC prezidento Enriko Dela Kazos (Enrico Della Casa), Lietuvos premjerės Ingridos Šimonytės, Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko bei Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vadovybės nuotoliniame susitikime.

Premjerė dar kartą patikino, kad Lietuva yra pasirengusi priimti geriausius Europos dviratininkus. Čempionato rengimo Lietuvoje idėją palaiko tiek Vyriausybė, tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tiek I. Šimonytė, tiek LDSF vadovai – prezidentas Darius Levickis bei generalinis sekretorius Stasys Petrauskas pažymėjo, kad didžiausi Lietuvos kandidatūros privalumai: puikus trekas, 2012 m. Europos čempionato organizavimo patirtis bei jau suburtas organizacinis komitetas UCI treko Čempionų lygos varžybų etapo rengimui lapkričio 27 d.

UEC prezidentas, prisiminęs malonius įspūdžius iš viešnagės Panevėžyje per 2012 m. Europos treko čempionatą, padėkojo Lietuvos premjerei ir LDSF už iniciatyvą. E. Dela Kaza artimiausiu metu ketina atvykti į Lietuvą „situacijos įvertinimui“.

LDSF prezidentas D. Levickis pirmadienį kalbėjosi su Panevėžio meru Ryčiu Mykolu  Račkausku. Šalys sutarė, kad, Lietuvai gavus teisę organizuoti Europos pirmenybes, būtų remiamasi panašia partneryste kaip ir organizuojant Čempionų lygos varžybas lapkritį. LDSF vadovas dėkoja R. M. Račkauskui už iniciatyvos palaikymą, už miesto paramą ir būsimą indėlį organizuojant dviračių sporto renginius Panevėžyje.

LDSF informacija.