„EuroTrack 2023“ ketvirtoji diena: Miglės Lendel rekordas ir Aivaro Mikučio bei Olivijos Baleišytės pastangos atitrūkti

Grenchene (Šveicarija) vykstančio Europos dviračių treko čempionato moterų 500 m asmeninėse lenktynėse laikui šeštadienį Miglė Lendel užėmė 12-ą vietą. 26 metų lietuvė kvalifikacijos varžybose distanciją įveikė per 34,281 sek. (vid. greitis – 52,507 km/h), pagerindama asmeninį rekordą. M. Lendel pranoko devynias varžoves.

Miglė puikiai pradėjo važiavimą. Ji 125 m atkarpą įveikė antra, o pirmąjį ratą (250 m) – trečia. Po to lietuvės tempas ėmė lėtėti. Panevėžietė 375 m atkarpą įveikė aštunta.

Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė čempionė titulą ginanti pasaulio vicečempionė vokietė Emma Hinze – 33,115 sek. (vid. greitis – 54,356 km/h). Į finalą pateko aštuonios geriausios dviratininkės. M. Lendel nuo finalo skyrė 0,347 sek.

Europos čempionė titulą apgynė E. Hinze – 32,947 sek. (vid. greitis – 54,633 km/h). Sidabrą pelnė pasaulio čempionė prancūzė Taky Kouame, o bronzą – olandė Hetty van der Wouw.

Vyrų omniume (daugiakovėje, 23 dalyviai), kuris yra olimpinių žaidynių programoje, Aivaras Mikutis stengėsi patekti tarp 15-os geriausiųjų, tačiau galutinėje įskaitoje liko 19-as. Europos čempionato debiutantas surinko 37 taškus. Aivaras pranoko Švedijos, Ukrainos, Slovakijos ir Latvijos atstovus.

20-metis Lietuvos dviratininkas skreče užėmė 15-ą, o tempo lenktynėse ir eliminavime – 16-ą vietas. Aivaras po dviejų rungčių buvo 17-as, o po trijų – 18-as. Paskutinėje rungtyje – 100 ratų, 25 km grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų – A. Mikutis pelnė 5 taškus (laimėjo pirmąjį tarpinį finišą), tačiau bendrojoje įskaitoje nepakilo. Lietuvį dar aplenkė ratu pagrindinę grupę aplenkęs rumunas Daniel Crista.

A. Mikutis net tris kartus bandė aplenkti pagrindinę grupę ratu, už ką skiriama 20 taškų. Jei Aivarui tai būtų pavykę padaryti, jis bendrojoje įskaitoje būtų pakilęs į 14-ą vietą.

Antrą kartą Europos čempionu tapo dukart pasaulio čempionas ir dukart pasaulio vicečempionas prancūzas Benjamin Thomas (162 tšk.). Antrus metus iš eilės sidabrą pelnė italas Simone Consonni (146 tšk.), o bronzos medalį iškovojo britas William Perrett (136 tšk.).

A. Mikutis pagirtinai kovojo grupinėse lenktynėse dėl taškų. Jis atakavo jau trečiajame rate ir buvo įgijęs pusės rato persvarą. Aivaras laimėjo tarpinį finišą, bet ratu aplenkti pagrindinę grupę jam nepavyko. 14-ajame rate Lietuvos dviratininką pavijo penki varžovai. Aivaras prie jų prisijungė, bet šešių dviratininkų grupelė pirmavo tik du ratus. Likus 39 ratams Aivaras vėl atakavo ir buvo įgijęs trečdalio rato pranašumą. Lietuvis lyderio pozicijoje atsilaikė šešis ratus. Likus 14 ratų A. Mikutis su trimis varžovais bandė pavyti tris atitrūkusius varžovus, bet to padaryti jiems nepasisiekė.

Olivija Baleišytė grupinių lenktynių dėl taškų (100 ratų, 25 km, 10 tarpinių finišų; 18 dalyvių) nebaigė. Ji pasitraukė iš kovos likus 59 ratams. Likus 74 ratams Olivija bandė atitrūkti kartu su Čekijos dviratininke, tačiau nesėkmingai. Likus 67 ratams Olivija vėl atakavo kartu su Belgijos ir Lenkijos atstovėmis, bet po kelių ratų nedidelė jų persvara buvo panaikinta.

Europos čempione tapo 2020 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja norvegė Anita Stenberg (56 tšk.). Sidabrą pelnė belgė Shari Bossuyt (42 tšk.), o bronzą – prancūzė Marie le Net (34 tšk.).