„EuroTrack 2023“ pirmoji diena: svari persekiojimo lenktynių komandos paraiška

Grenchene (Šveicarija) vykstančio 14-ojo Europos dviračių treko čempionato pirmąją dieną – trečiadienį – labiausiai nudžiugino vos prieš porą mėnesių suburta Lietuvos persekiojimo lenktynių komanda – Rokas Adomaitis, Justas Beniušis (titulinėje nuotraukoje), Žygimantas Matuzevičius ir Aivaras Mikutis. Lietuviai kvalifikacijos varžybose 4 km distanciją įveikė per 4 min. 5,842 sek. Tai – vienas geriausių rezultatų Lietuvos dviračių sporto istorijoje.

Lietuvos komanda, kuri buvo viena jauniausių šioje rungtyje (amžiaus vidurkis – mažiau nei 21 m.), liko paskutinė, dešimta. Mūsų šalies dviratininkai devintą vietą užėmusiems ispanams pralaimėjo 0,76 sek. Lietuvius, kuriuos treniruoja Dmitrij Leopold ir Gediminas Bagdonas, nuo aštuntos vietos ir kelialapio į pirmąjį etapą skyrė 6,962 sek. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė pasaulio čempionai italai su žymiuoju Filippo Ganna (3 min. 49,582 sek.).

Negalutiniais duomenimis, Lietuvos vyrų komandų persekiojimo lenktynių rekordas – 4 min. 5,305 sek. Jį 2004 m. vasario 14 d. pasiekė Linas Balčiūnas, Aivaras Baranauskas, Tomas Vaitkus ir Raimondas Vilčinskas

Vyrų komandų sprinto kvalifikacijoje Lietuvos komanda – Laurynas Vinskas, J. Beniušis, Vasilijus Lendel – užėmė 10-ą vietą. Į pirmąjį etapą pateko 8 geriausios trijulės. Lietuvos dviratininkų laikas – 45,605 sek. (vid. greitis – 59,204 km/h). Mūsų šalies atstovai pranoko Graikijos (45,687 sek.) ir Ukrainos (45,935 sek.) dviratininkus.

Lietuvos komandą nuo 8-ą vietą užėmusių Čekijos dviratininkų skyrė 0,455 sek. Lietuviai 9-ą vietą užėmusiems vengrams pralaimėjo 0,052 sek.

Lietuvos vyrų komandų sprinto rekordas – 44,621 sek.

Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė Nyderlandų komanda – 42,826 sek. (vid. greitis – 63,046 km/h). Ji vėliau ir iškovojo auksą. Sidabrą pelnė britai, o bronzą – prancūzai.

Moterų skrečo rungtyje (40 ratų, 10 km) Olivija Baleišytė tarp 19-os dalyvių buvo 13-a. Pirmą kartą Europos čempione tapo portugalė Maria Martins – 12 min. 19 sek. (vid. greitis – 48,714 km/h). Sidabrą iškovojo ispanė Eukene Larrarte, o bronzą – lenkė Daria Pikulik. 2021 ir 2022 metų pasaulio čempionė italė Martina Fidanza liko penkta.

Portugalijos ir Ispanijos dviratininkės atitrūko nuo pagrindinės grupės likus 8 ratams ir išsaugojo pranašumą iki finišo. M. Martins spurtavo likus maždaug pusei rato. D. Pikulik finišavo pirma iš grupės ir pelnė bronzos medalį.

Vyrų eliminavimo rungtyje (atkrintamosiose lenktynėse, 20 dalyvių) Ž. Matuzevičius užėmė 16-ą vietą. Lietuvis iškrito penktas.

Europos čempionu tapo 20-metis vokietis Tim Teutenberg. Sidabro medalį pelnė 2021 metų Europos čempionas portugalas Rui Oliveira, o bronzos – olandas Philip Heijnen. Dukart pasaulio ir dukart Europos šios rungties čempionas italaas Elia Viviani užėmė penktą vietą.