Evaldas Šiškevičius apie „Šiaurės pragarą“: padariau viską, ką galėjau

Sekmadienį, spalio 3-iąją, Prancūzijoje vykusiose 118-osiose garsiosiose dviračių lenktynėse Paryžius – Rubė (UCI „World Tour“ kategorija) Evaldas Šiškevičius pasiekė finišą ir užėmė 33-ią vietą. Prancūzijos komandai „Delko“ atstovaujantis 30-metis lietuvis pelnė 10 pasaulio reitingo taškų.

Evaldas Šiškevičius. Foto: Delko

Lenktynes laimėjo italas Sonny Colbrelli („Bahrain – Victorious“) – 6 val. 1 min. 57 sek. (vid. greitis – 42,719 km/h). Jam atiteko 500 pasaulio reitingo taškų ir 30 tūkst. eurų premija. Antras po finišo sprinto liko belgas Florian Vermeersch („Lotto-Soudal“), o trečias – olandas Mathieu van der Poel („Alpecin – Fenix“).

E. Šiškevičius, kuris užpernai šiose lenktynėse iškovojo lietuviams rekordinę – 9-ą vietą, nuo nugalėtojo atsiliko 9 min. 23 sek. Kartu su Evaldu finišavo dviračių sporto žvaigždės – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas bei 2017 metų šių lenktynių nugalėtojas belgas Greg van Avermaet („Ag2r – Citroen“, 32 vieta) ir 2020 metų Europos vicečempionas prancūzas Arnaud Demare („Groupama – FDJ“, 34 vieta).

E. Šiškevičius, nuvažiavus apie 45 km, atsidūrė pirmojoje grupėje, kurią sudarė 30 dviratininkų. Jie buvo įgiję beveik 2 min. persvarą. Vėliau atitrūko keturi dviratininkai, o Evaldas ilgą laiką buvo grupėje, kuri vijosi bėglius.

„Diena buvo labai labai sunki. Tokiomis sudėtingomis sąlygomis seniai nebuvau lenktyniavęs: šlapias brukas, purvas, slydimai, griuvimai, gal mažiau kratė, bet nieko nematėm, visą laiką turėjai būti įsitempęs. Sąlygos buvo tikrai sudėtingos, – pažymėjo E. Šiškevičius. – Vienintelis dalykas, ką labai norėjau padaryti – atiduoti visas jėgas, kad paskui netektų gailėtis. Padariau viską, ką galėjau. Tai svarbiausia ir tuo labai didžiuojuosi. Beje, turėjau labai daug techninių problemų: per lietų praradau stabdžius, atsisuko šakė, teko keisti dviratį, susidėvėjo pedalai. Bet visi susidūrė su panašiomis problemomis.”

Lenktynės Paryžius – Rubė yra laikomos vienomis sunkiausių dviračių lenktynių pasaulyje. Dviratininkams „Šiaurės pragare“ šiemet teko įveikti 257,7 km, iš kurių 55 km sudarė 30 akmenimis grįsto kelio atkarpų. Lenktynių, kurių prizų fondą sudarė 91 tūkst. eurų, dalyviai finišavo atvirame Rubė treke.

Iš 173 startavusių dviratininkų (25 komandos) klasifikuoti 96.

E. Šiškevičius ketvirtadienį dalyvaus lenktynėse Paryžius – Buržas (UCI I kategorija, 198 km), o sekmadienį jo laukia lenktynės Paryžius – Tūras (UCI Pro kategorija, 212,3 km).