Evaldas Šiškevičius Belgijoje pelnė 5 pasaulio reitingo taškus

Lietuvos dviratininkas Evaldas Šiškevičius („Nippo Delko One Provence“) trečiadienį Belgijoje surengtose 108-osiose dviračių lenktynėse „Scheldeprijs“ (UCI Pro kategorija) užėmė 22-ą vietą. Už tai jam atiteko 5 pasaulio reitingo taškai.

Evaldas Šiškevičius. Foto: „Nippo Delko One Provence“

Po finišo sprinto nugalėjo australas Caleb Ewan („Lotto Soudal“). Jis 173,3 km km nuvažiavo per 3 val. 34 min. 38 sek. (vid. greitis – 48,45 km/h). Nugalėtojui atiteko 200 pasaulio reitingo taškų. Antrą vietą užėmė italas Niccolo Bonifazio („Total Direct Energie“), o trečią – prancūzas Bryan Coquard (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM“). Nugalėtojo laikas buvo įskaitytas 2-21 vietas užėmusiems dviratininkams. E. Šiškevičius nuo nugalėtojo atsiliko 5 sek.

Iki finišo likus 100 metrų pagrindinės grupės priekyje dėl vokiečio Pascal Ackermann („Bora – hansgrohe“) neatsargaus manevro griuvo danas August Jensen („Riwal Securitas“), o netrukus ir dar du dviratininkai – ispanas Ivan Garcia („Bahrain – McLaren“) bei E. Šiškevičiaus komandos draugas prancūzas Pierre Barbier. Dešiniu kraštu važiavęs lietuvis dėl šio incidento lenktynių atomazgoje buvo priverstas prilėtinti. P. Ackermann iš antros pozicijos buvo pažemintas į 21-ą.

Iš 169 startavusių dviratininkų (25 komandos) klasifikuoti 158.

Prancūzijos komandai „Nippo Delko One Provence“ tai buvo paskutinės šio sezono lenktynės.