Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Evaldas Šiškevičius grąžino skolą Ignatui Konovalovui

Siskevicius ir KonovalovasTradiciškai po dviračių sporto sezono atidarymo Australijoje ir Argentinoje, sausio paskutinėmis dienomis veiksmas persikelia į Europą, kur savo sezoną pradės ir visi Lietuvos dviratininkai. Tarp kurių ir du prancūzų komandos „Team Marseille 13 KTM“ lietuviai Evaldas Šiškevičius ir Ignatas Konovalovas.

Abu lietuviai džiaugiasi, kad seni draugai šiemet tampa ir komandos draugais, o I.Konovalonui važiuoti su kitu lietuviu vienoje komandoje tampa ir nauja patirtis, nes iki šiol to jam daryti dar neteko.

Pasiruošimas

Kaip ir daugelio dviračių sporto komandų, taip ir „Team Marseille 13 KTM“ komandos pasiruošimas prasidėjo po naujųjų metų. Lietuvių abi pasiruošimo stovyklas vyko netoli Barselonos. „Daug laiko praleidom ant dviračių, susidirbom su komandos draugais“ – sakė I.Konovalovas. „Oras buvo puikus, įgyvendinom visą programą, todėl į Prancūziją grįžtame patenkinti ir pasitikintys savimi“ – pridėjo iš pasiruošimo stovyklos grįžęs E.Šiškevičius. 

Nors I.Konovalovas dviračių sporte senas vilkas, prancūzų komandos treniruotės jam pasirodė tikrai ne lengvos. „Komandos stovykla buvo pati intensyviausia iš visų kokiose tik esu buvęs, turiu prisipažinti, kad net teko kiek pasimuliuoti. Nesinori gruodžio mėnesį  tiek dirbti, sezonas ilgas“ – po stovyklas įspūdžiais dalijosi I.Konovalovas.

Pagridiniai „Team Marseille 13 KTM“ komandos startai numatyti Prancūzijoje, o lietuvių pirmos sezono pusės tvarkaraštyje aiški tik programa vasario mėnesiui. E.Šiškevičius sezoną pradės kaip ir praėjusiais metais „Grand Prix Cycliste la Marseillaise“ klasike (vasario 1 d.), o I.Konovalovas vasario 4 d. pradės daugiadienes lenktynes „Etoile de Bessèges“.

„Su komandos vadovais kalendoriaus labai neanalizavom, tik prabėgomis peržiūrėjome sezoną. Puiku, kad pradžioje nestato į visas varžybas, leidžia įsivažiuoti. Komanda turi vieną geriausių kalendorių iš kontinentinių komandų, todėl esu tikrai patenkintas“ – apie sezono pradžią pasakojo I.Konovalovas.

Nesėkmingi metai

2014 metai abiems lietuviams buvo tikrai sunkūs. Dar 2013 m. pabaigoje iširo tuometinė antrojo diviziono E.Šiškevičiaus komanda „Sojosun“ ir lietuvis grįžo į savo namais tapusia Marselio komandą. 2014 sezono pradžioje nesėkmingas kritimas treniruotės metu ir skilęs dubens kaulas, visa tai lietuvį išmušė iš vėžių ir privertė užmiršti pergalių skonį. Nors E.Šiškevičius praėjusiais metais ne kartą finišavo dešimtuke, tuo jis nebuvo labai patenkintas.

„Tikiuosi šiemet vėl būti tokios pat formos kaip 2012-2013 metais. Po praėjusių sunkių metų, vėl tikiuosi laimėti ir jausti malonumą“ – sakė E.Šiškevičius.

Po dviejų dusinančių I.Konovalovo metų ispanų „Movistar“ komandoje, persikėlimas į naują ambicingą afrikiečių komandą atrodė lyg naujas oro gurkšnis. Bet komanda savo planuose retai rasdavo I.Konovalovą, o lietuviui rezultatų nebuvimas ir nugaros skausmai pasitikėjimo nepridavė.

2014 metų sezone, lietuvis sužibo tik du kartus, bet to vėliau užteko pasirašyti naują sutartį su prancūzų komanda. Kovo 6 dieną, prestižinėse „WorlTour“ serijos varžybose „Tour de Flanders“ lietuvis įrodė ko yra vertas. Net kelis kartus „išplaukęs“ iš grupės I.Konovalovas sukandęs dantis vis sugebėdavo grįžti, kas tokiose varžybose reikalauja nežmoniškų pastangų. Antras kartas buvo Didžiojoje Britanijoje, kur I.Konovalovas „Tour of Britan“ lenktynėse, viename iš etapų nugalėtojui pralošė 23 sekundes ir liko antras.

Gražino skolą

I.Konovalovas Marselyje ne naujokas. Karjeros pradžioje, tuometinėje, mėgėjų komandoje jis čia praleido ne vienerius metus. Todėl likusios pažintys ir užtartas žodelis, 2011 metais padėjo Marselio komandoje įsitvirtinti E.Šiškevičiui.

Po praėjusių metų, kuomet I.Konovalovui sunkiai sekėsi rasti naują ekipą savo senas skolas prisiminė E.Šiškevičius.

„Nežinau ar čia mano nuopelnas ar ne, bet tuomet kada Ignas neturėjo jokio konkretaus susitarimo su jokia komanda, mūsų vadovas sakė, kad Igno rezultatai nespindi. Bet aš priminiau pasirodymą “Tour de Flanders„ varžybose ir pasakiau, kad tai tikrai verta dėmesio. Nežinau ar tai paskatino komandos vadovus priimti sprendimą, bet šiandien Ignas čia ir jei tai iš dalies dėl manęs, mes atsiskaitę“ – šypsodamasis pasakojo E.Šiškevičius.

Lietuviams numatytas skirtingas vaidmuo

Šiais metais komandoje liko tik 11 dviratininkų, o nauji atėję padiktavo ir naujas komandos taktikas. Komandą papildė patyrę sprinteriai, todėl viena pagrindinė komanduos užduotis bus sprinterius sėkmingai pristatyti į varžybų finišą.

„Mano pagrindinė užduotis bus sprinterius atvežti į geriausią vietą finišui, o susiklosčius aplinkybėms ir pačiam finišuoti“ – apie sezono planus pasakojo E.Šiškevičius

I.Konovalovui numatytas kiek svarbesnis vaidmuo. Komanda nori, kad jis siektų maksimaliai gerų rezultatų asmeninėse lenktynėse laikui bei daugiadienėse kovotų dėl bendrosios įskaitos.