Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje iškovojo 11-ą vietą

Lietuvos dviratininkas Evaldas Šiškevičius („Nippo Delko One Provence“) sekmadienį, spalio 11-ąją, Prancūzijoje surengtose 114-osiose dviračių lenktynėse Paryžius – Tūras (UCI Pro kategorija) dalyvavo ne tik dienos pabėgime, bet ir iškovojo 11-ą vietą. Už tai jam atiteko 30 pasaulio reitingo taškų.

Evaldas Šiškevičius. Foto: „Nippo Delko One Provence“

Nugalėjo danas Casper Pederesen („Sunweb“). Jis 213 km nuvažiavo per 4 val. 51 min. 44 sek. (vid. greitis – 43,81 km/h). Nugalėtojui atiteko 200 pasaulio reitingo taškų ir 7515 eurų premija. C. Pedersen finišo sprinte įveikė prancūzą Benoit Cosnefroy („Ag2r La Mondiale“). Trečias finišavo olandas Joris Nieuwenhuis („Sunweb“, +30 sek.). 8-14 vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir E. Šiškevčius, nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 11 sek.

Evaldas ir dar penki dviratininkai atitrūko nuo pagrindinės grupės jau lenktynių pradžioje. Jie vienu metu buvo įgiję 4 min. 10 sek. pranašumą. Iki finišo likus 45 km, persekiotojai nuo jų atsiliko 50 sek. Netrukus E. Šiškevičius prasidūrė padangą ir persekiotojai jį pavijo. Kiek vėliau buvo pavyti ir kiti dviratininkai iš pirmojo pabėgimo. Iki finišo likus 34 km, priekyje važiavo Rudy Molard („Groupama – FDJ“), C. Pederesen ir B. Cosnefroy. Po penkių kilometrų R. Molard atsiliko ir priekyje liko du bėgliai. Jie paskutiniuose metruose ir kovojo dėl pergalės.

Lenktynėse, kurių prizų fondą sudarė 18,8 tūkst. eurų, dalyvavo 146 dviratininkai, o finišą pasiekė 124.

E. Šiškevičius trečiadienį, spalio 14-ąją, dalyvaus lenktynėse „Scheldeprijs“ (Pro kategorija) Belgijoje (170 km).