Gabrielių Pabijanską finale lydėjo nesėkmė

Rusijoje surengtų Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) I kategorijos mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybų „Saransk Indoor 2020“ ketvirtajame etape sekmadienį Gabrielius Pabijanskas vyrų elito grupėje liko aštuntas. Už tai Lietuvos čempionui atiteko po 15 pasaulio ir olimpinės atrankos reitingų taškų.

Gabrielius Pabijanskas. Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo ir po 60 reitingų taškų pelnė rusas Vladislav Nejaskin. G. Pabijanskas finale prieš pirmąjį kalniuką griuvo ir finišo nepasiekė. Koją prasikirtusiam ir sumušimus patyrusiam šiauliečiui teko vykti į ligoninę. „Gydytojai Gabrieliui susiuvo kirstinę žaizdą, o smegenų sutrenkimo nenustatė. Gyvensim, – sakė dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes kovojančio dviratininko treneris Donatas Armonas. – Toks jau tas sportas. Motyvacijos nepraradome, lėksime toliau.“ Trenerio teigimu, Gabrielius prarado pusiausvyrą dėl įtrūkusio dviračio rėmo, nors šis buvo naujas.

G. Pabijanskas pusfinalio važiavime finišavo pirmas.

Vrų elito grupėje lenktyniavo 14 sportininkų.

Jaunių grupėje Gustas Usevičius klasifikuotas 15-as.

G. Pabijanskas šių varžybų pirmajame ir antrajame etapuose sausį buvo ketvirtas, o trečiajame etape šeštadienį iškovojo trečią vietą.