Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gabrielius Pabijanskas pasaulio BMX čempionate – 32-as

Baku (Azerbaidžanas) surengto pasaulio mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionato vyrų elito grupės varžybose Lietuvos atstovas Gabrielius Pabijanskas užėmė 32-ą vietą.

Pasaulio čempionu tapo prancūzas Sylvain Andre. Sidabro medalį pelnė kitas prancūzas Joris Daudet, o bronzos – brazilas Anderson Ezequiel de Souza.

Vyrų elito grupės varžybose dalyvavo 76 dviratininkai iš 28 šalių.

G. Pabijanskas, pirmojo etapo septintoje grupėje užėmęs ketvirtą vietą, pateko į aštuntfinalį. Lietuvis pirmajame ir trečiajame važiavimuose buvo ketvirtas, o antrajame – šeštas. Gabrielius pirmajame etape pranoko Argentinos, Čekijos, Japonijos ir Australijos atstovus, o į priekį praleido Nyderlandų, Kolumbijos ir JAV dviratininkus. G. Pabijanskas penktajame aštuntfinalio važiavime finišavo septintas (aplenkė britą Kye Whyte). Gabrielių aplenkė Šveicarijos, Kolumbijos, JAV, Australijos ir du Prancūzijos atstovai. Du Lietuvos dviratininko varžovai vėliau dalyvavo finale: nugalėtojo titulą gynęs amerikietis Corben Sharrah užėmė penktą, o šveicaras David Graf – septintą vietas. Į ketvirtfinalį iš penkių važiavimų pateko 1-4 vietas užėmę dviratininkai.

Foto: SWPix

Jaunių vaikinų varžybose Gvidas Usevičius tarp 56 dalyvių buvo 42-as. Lietuvis pirmojo etapo šeštoje grupėje užėmė šeštą vietą (aplenkė latvį Markusą Valdmanį). Pirmajame važiavime Gvidas buvo ketvirtas, o antrajame ir trečiajame – šeštas. Lietuvos atstovas nusileido dviem Kolumbijos bei Australijos, Rusijos ir Šveicarijos dviratininkams. Du G. Usevičiaus varžovai vėliau pasiekė finalą: australas Kye Affoo užėmė šeštą, o kolumbietis Carlos Javier Zuluaga – aštuntą vietas.

Į ketvirtfinalį iš aštuonių grupių pateko po keturis geriausius dviratininkus.

Pasaulio jaunių čempionu tapo Prancūzijos atstovas Leo Garoyan. Ant prizininkų pakylos dar užkopė Kolumbijos ir Čilės dviratininkai.

Moterų elito grupės varžybose (40 dalyvių) visą prizininkų pakylą užėmė Nyderlandų atstovės: nugalėjo Laura Smulders, antra buvo jos sesuo Merel, o trečia – Judy Baauw.

Jaunių merginų varžybose (33 dalyvės) triumfavo olandė Indy Scheepers.

Informaciją parengė Tomas Gaubys