Gabrielius Pabijanskas pirmajame Europos taurės etape pranoko beveik pusę dalyvių

Veronoje (Italija) surengti pirmieji du atvirųjų Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) taurės varžybų etapai. Juose Lietuvai atstovavo trys dviratininkai, o vienam jų teko lenktyniauti ir su pasaulio bei Europos čempionais.

Pirmojo etapo elito grupėje Gabrielius Pabijanskas pasiekė aštuntfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 57-ą vietą. Lukas Karalius liko paskutinis, 102-as. Jaunių grupėje Gvidas Usevičius tarp 73 dalyvių buvo 53-ias.

G. Pabijanskas kvalifikacijos važiavimuose užėmė ketvirtą, antrą ir trečią vietas, o aštuntfinalio važiavime liko aštuntas. Beje, pirmajame važiavime ir aštuntfinalyje Gabrieliui teko važiuoti su dabartiniu Europos čempionu britu Kailu Evansu (Kyle Evans), o antrajame važiavime į priekį praleido tik 2015 metų pasaulio čempioną, 2016 metų pasaulio vicečempioną ir pasaulio reitingo lyderį olandą Niką Kimaną (Niek Kimmann). Beje, pastarasis laimėjo abu Europos taurės etapus.

L. Karalius kvalifikavijos važiavimuose dukart buvo aštuntas ir sykį – septintas. G. Usevičius kvalifikacijos važiavimuose užėmė septintą, trečią ir šeštą vietas, o aštuntfinalio važiavime buvo septintas.

Antrojo etapo elito grupėje G. Pabijanskas tarp 101 dalyvio buvo 74-as, o L. Karalius – 91-as. Jaunių grupėje G. Usevičius tarp 65 dalyvių klasifikuotas 62-as.

Gabrielius kvalifikacijos važiavimuose dukart buvo penktas ir kartą – šeštas. Beje, trečiajame važiavime lietuvis važiavo ketvirtas, bet prieš paskutinįjį viražą griuvo. Lukas pirmajame ir antrajame važiavimuose užėmė septintą, o trečiajame – šeštą vietas. Gvidas dukart buvo penktas ir sykį – šeštas, o aštuntfinalio važiavime liko aštuntas.

„Mūsų dviratininkai šį sezoną superkroso trasoje važiavo pirmą kartą. Be to, varžybų organizatoriai išbandyti trasą Veronoje leido tik tris kartus. Šiuo metu Gabrielius ir Gvidas treniruojasi Prancūzijoje. Tikimės, kad įsivažiuosime ir kituose Europos taurės etapuose rezultatai bus geresni. Mūsų pagrindinis tikslas – gerai pasirengti pasaulio ir Europos čempionatams“, – sakė dviratininkų treneris Donatas Armonas.

Trečiasis ir ketvirtasis atvirųjų Europos taurės varžybų etapai vyks balandžio 20-22 dienomis Zolderyje (Belgija).