Gargždai savaitgalį buvo tapę Lietuvos dviračių sostine

Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse įvykusiame Lietuvos dviračių plento čempionate jėgas išbandė beveik 200-ai dviratininkų. Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) surengtas pirmenybes vainikavo vyrų ir jaunimo (iki 23-ejų metų) grupinės lenktynės. Jose sekmadienį triumfavo Ignatas Konovalovas. 31-erių metų panevėžietis, atstovaujantis elitinei Prancūzijos komandai FDJ, džiaugėsi pirmuoju grupinių lenktynių čempiono titulu.

Dviratininkas Ignatas Konovalovas.

17-a Lietuvos pirmenybių medalių (8-6-3) jau turintis dviratininkas 2006-ais, 2007-ais ir 2013-ais metais grupinėse lenktynėse pelnė sidabrą, o 2014-ais metais – bronzą. Ignatas pavienio starto lenktynėse iškovojo jau septynis aukso medalius.

Moterų grupinių lenktynių čempione trečius metus iš eilės tapo Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“). Po penkerių metų pertraukos Lietuvos čempionate dalyvavusi triskart šalies čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Vaiano“) liko antra.

Dviratininkai Ignatas Konovalovas ir Daiva Tušlaitė.

Pavienio starto lenktynes tarp vyrų laimėjo I. Konovalovas, o tarp moterų – Ernesta Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“).

Čempionate dar startavo jauniai, jaunimas bei veteranai. Du aukso medalius jaunimo vaikinų grupėje iškovojo Venantas Lašinis („Staki – Technorama“). Jis nugalėjo ir pavienio starto, ir grupinėse lenktynėse.

Prieš apdovanojimų ceremoniją šalies dviračių sporto bendruomenės nariai ir žiūrovai tylos minute pagerbė neseniai Italijoje mirusio praėjusių metų Lietuvos jaunimo čempiono Lino Rumšo atminimą.

LDSF Trenerių tarybos pirmininkei Vitalijai Breivienei ir Lietuvos vyrų dviračių plento rinktinės vyriausiajam treneriui Artūrui Kaspučiui buvo įteikti Kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimai.

Lietuvos čempionato prizininkams atiteko medaliai ir bendrovės „Sportland“ bei LDSF įsteigti čekiai, kurių bendra vertė – 3200 eurų. Nugalėtojams buvo užvilkti šalies čempionų marškinėliai ir įteikti specialūs prizai, simbolizuojantys 400 metrų ilgio akmenimis grįstą kelio atkarpą, kurią dviratininkams ne kartą teko įveikti per čempionato grupines lenktynes.

Dviratininkai Gediminas Bagdonas, Ignatas Konovalovas ir Raimondas Rumšas jaunesnysis.

Dviratininkai Justas Beniušis, Venantas Lašinis ir Povilas Šideikis.

Dviratininkai Gediminas Bagdonas, Ignatas Konovalovas ir Darijus Džervus.

Vyrų grupines lenktynes laimėjusiam I. Konovalovui atiteko Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus įsteigta taurė.

LDSF padėkos buvo įteiktos Klaipėdos rajono savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui, administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui, Klaipėdos rajono Sporto centro direktoriui Vaidui Liutikui, bendrovės „Voltas“ direktoriui Dariui Levickiui ir Klaipėdos apskrities bei rajono policijos komisariatams.

Čempionato vyriausiosios teisėjos pareigas pirmą kartą ėjo Roberta Barzdaitė. Varžybų teisėjai naudojosi LDSF rėmėjos – bendrovės ARX suteiktais automobiliais „Škoda“.

Bagdzės (Gedimino Bagdono) gerbėjų klubo nariai.

Čempionato lenktynės pirmą kartą buvo transliuojamos tiesiogiai per televiziją ir internetu. Jas buvo galima stebėti ir lauko ekranuose. Vienas varžybų komentatorių buvo geriausias pastarųjų metų Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas. Jis čempionate nedalyvavo dėl sveikatos problemų.