Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gediminas Bagdonas dalyvavo dienos pabėgime ir pelnė pasaulio reitingo taškų

Sekmadienį Belgijoje vykusiose 70-osiose dviračių lenktynėse Kurnė – Briuselis – Kurnė (UCI HC kategorija) Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“) buvo viena labiausiai matomų figūrų – 32 metų lietuvis dalyvavo dienos pabėgime, o finišą pasiekė 26-as ir pelnė penkis pasaulio reitingo taškus.

© Tomas Gaubys

Nugalėjo olandas Dylan Groenewegen („LottoNL – Jumbo“). Jis 200,1 km nuvažiavo per 4 val. 51  min. 41 sek. (vid. greitis – 41,16 sek.). Antras finišavo prancūzas Arnaud Demare (FDJ), o trečias – italas Sonny Colbrelli („Bahrain Merida“). G. Bagdono komandos lyderis belgas Oliver Naesen užėmė 11-ą vietą.

Nuvažiavus apie 15 km susidarė pabėgo septyni dviratininkai, tarp kurių buvo ir G. Bagdonas. Didžiausias bėglių grupės pranašumas siekė šiek tiek daugiau nei dvi minutes. Iki finišo likus 87 km. G. Bagdonas garsiajame akmenimis grįsto Senojo Kvaremonto pakilime išsiveržė į priekį ir diktavo tempą apie kilometrą. Netrukus susiformavo apie 20 dviratininkų grupė, kurioje buvo ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas belgas Greg van Avermaet (BMC), Prancūzijos čempionas A. Demare, Belgijos vicečempionas Sep Vanmarcke. „Labai smagiai važiavosi. Pamatęs, kad susidarė visai nebloga kompanija, pagalvojau, jog šiandien galiu pasiekti neblogą rezultatą. Bet artėjant dviem finišo ratams (rato ilgis sudarė 15,3 km – aut. past.) pagrindinė grupė mus pavijo. Tada mums buvo nurodyta padėti savo komandos lyderiui, kuris yra Belgijos čempionas. Likus ratui jis pateko į griūtį ir mums teko atsilikti bei „atvežti“ jį iki grupės. Ir lenktynių pabaigoje dirbome O. Nasenui. Po trumpo atokvėpio dar pabandžiau finišuoti. Visą dieną pabėgime ir dar 26 vieta. Esu patenkintas savo sportine forma“, – pasakojo G. Bagdonas.

Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-61 vietas užėmusiems dviratininkams.

Aidis Kruopis („Verandas Willems – Crelan“) finišo nepasiekė.

Iš 174 startavusių dviratininkų klasifikuotas 91.

Antradienį G. Bagdonas ir A. Kruopis Belgijoje dalyvaus lenktynėse „Le Samyn“ (UCI I kategorija, 200 km).

Informaciją parengė Tomas Gaubys