Gediminas Bagdonas dalyvavo pagrindiniame lenktynių „Milanas – San Remas“ pabėgime

Šeštadienį Italijoje vykusiose 107-osiose prestižinėse dviračių lenktynėse „Milanas – San Remas“ (1.UWT kategorija) labiausiai iš lietuvių buvo matomas varžybų debiutantas Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“). 30-metis dviratininkas buvo vienas iš vienuolikos dviratininkų, dalyvavusių pagrindiniame pabėgime.

Gediminas Bagdonas

Foto – cyclingnews.com

G.Bagdonas ir dar dešimt dviratininkų atitrūko jau 15-ajame kilometre. Po 35 kilometrų jie įgijo beveik 11 minučių persvarą. Iki finišo likus 34 km. lyderių grupė suskilo. Pagrindinė grupė paskutinius bėglius pavijo iki finišo likus 25 km.

Po finišo sprinto nugalėjo lietuvio Ignato Konovalovo komandos draugas 24 metų prancūzas Arnaud’as Demare’as (FDJ). Jis 295 km nuvažiavo per 6 val. 54 min. 45 sek. (vid. greitis – 42,676 km/h). Antras liko britas Benas Swiftas („Sky“), o trečias – belgas Jurgenas Roelandtsas („Lotto – Soudal“).

Pastarąjį kartą Prancūzijos dviratininkas šias lenktynes buvo laimėjęs 1995 metais.

28 metų Ramūnas Navardauskas („Cannondale“, +36 sek.) finišavo 41-as ir pelnė 10 pasaulio reitingo taškų. 30-metis I.Konovalovas (+1.38) užėmė 68-ą, o G.Bagdonas (+14.25) – 156-ą vietas.

Iš 199 startavusių dviratininkų klasifikuota 180.

R.Navardauskas šiose lenktynėse dalyvavo ketvirtus metus iš eilės. Prieš dvejus metus jis finišavo vienuoliktas.

Lenktynių trasa varžybų dieną pailgėjo keturiais kilometrais, nes dviratininkams kitu keliu teko aplenkti ruožą, kuriame įvyko uolų gabalų nuošliauža.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudarė 50 tūkst. eurų, galėjo stebėti net 163-ijų šalių televizijos žiūrovai.