Gediminas Bagdonas Europos žaidynėse – 24-as

Baltarusijos sostinėje Minske vykstančių antrųjų Europos žaidynių dviračių plento varžybų vyrų grupinėse lenktynėse sekmadienį Gediminas Bagdonas finišavo 24-as. Už tai Lietuvos čempionui atiteko penki pasaulio reitingo taškai, kurie bus įtraukti į Lietuvos taupyklę olimpinės atrankos reitinge. Finišą pasiekė visi penki Lietuvos dviratininkai.

Aukso medalį iškovojo 24 metų italas Davide Ballerini. Jis 180 km (12 ratų po 15 km) Minsko gatvėmis nuvažiavo per 4 val. 10 min. 4 sek. (vid. greitis – 43,19 km/h). Italijos dviratininkas atakavo iki finišo likus apie 3 km. 2-4 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 16 sek. Sidabrą pelnė estas Alo Jakin, bronzą – austras Daniel Auer, o ketvirtas liko baltarusis Aleksandr Riabušenko.

Pagrindinė grupė (12-67 vietos) nuo nugalėtojo atsiliko 54 sek. G. Bagdonas iš grupės finišavo 13-as. Justas Beniušis (+1.03) klasifikuotas 68-as, Ramūnas Navardauskas (+3.08) – 80-as, Rojus Adomaitis (+6.14) – 88-as, o Venantas Lašinis (+6.32) – 91-as.

Lenktynėse dalyvavo 134 dviratininkai iš 37 šalių. Klasifikuota 116 dviratininkų.

Dienos pabėgime dalyvavo baltarusis Branislav Samoilav, Liuksemburgo atstovas Jan Petelin ir slovakas Jan Cully. Vienu metu jie buvo įgiję beveik 6 min. persvarą. Peletonas trijulę pavijo iki finišo likus kiek daugiau nei 30 km. Vėliau į priekį išsiveržė septyni dviratininkai, tarp kurių buvo visi trys prizininkai.

„Tikejomės geriausio – norėjome užkopti ant prizininkų pakylos, bet lenktynių pabaiga susiklostė ne taip, kaip tikėjomės. Pradžioje viskas buvo gerai: buvo pabėgę tik trys dviratininkai, lenktynes kontroliavo italai, prancūzai, rusai, baltarusiai, o mums liko viską stebėti ir nepraleisti kitų atakų. Kiek per toli sėdėjome grupėje, nesitikėjome, kad vienoje iš įkalnių nuvažiuos tiek daug dviratininkų. Likus ratui, supratome, kad lyderių grupės pavyti jau nepavyks, nes peletone buvo suirutė. Apmaudu, kad neatsidūriau lemiamame pabėgime. Tai mano klaida, – sakė pagrindiniu Lietuvos rinktinės lyderiu buvęs G. Bagdonas. – Visi draugiškai dirbome, kiek įmanoma važiavome kartu. Techniškai sunkioje trasoje dėl pozicijos pakovoti nebuvo lengva. Smagu, kad visi pasiekėme finišą. Komandos pasirodymą vertinčiau 7-8 balais iš 10-ies.“

G. Bagdoną maloniai nustebino, kad šalia trasos juos palaikė labai daug lietuvių.

„Lenktynių pradžioje pabėgo trys dviratininkai, bet buvo aišku, kad iki finišo jie neatsilaikys. O mes sėdėjome ir laukėme paskutiniųjų ratų. Trasa lyg ir nesudėtinga, bet kartu varginanti – nuolatinis tempas, daug posūkių ir akmenimis grįstas kalniukas. Buvo momentų, kai grupė išsitempė, o tada būna visiems sunku, – sakė R. Navardauskas, kurį po finišo nusivedė dopingo kontrolieriai. – Įdomesnės lenktynės prasidėjo pabaigoje. Nesureagavome laiku ir paleidome nemažą grupelę. Bet niekada nežinai, kuris pabėgimas yra lemiamas. Negalėčiau pasakyti, kad pasirodėme blogai, bet tokioje trasoje galėjome pasiekti daug geresnį rezultatą. Yra, kaip yra.“

REZULTATAI

2015 metais Baku (Azerbaidžanas) vykusių pirmųjų Europos žaidynių vyrų grupinėse lenktynėse Žydrūnas Savickas užėmė 21-ą vietą.

Antradienį asmeninėse vyrų lenktynėse dalyvaus G. Bagdonas ir R. Navardauskas. „Nebūsime tik dalyviai. Manau, kad vienas iš mūsų turėtų „įvažiuot“ į pirmąjį dešimtuką. Tai įmanoma padaryti“, – teigė G. Bagdonas.

Taip pat antradienį vyksiančiose moterų asmeninėse lenktynėse dalyvaus Silvija Pacevičienė.