Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gediminas Bagdonas Europos žaidynėse – penktas!

Baltarusijos sostinėje Minske vykstančių antrųjų Europos žaidynių dviračių plento varžybų vyrų asmeninėse lenktynėse antradienį puikiai pasirodė Gediminas Bagdonas. Lietuvos čempionas iškovojo penktą vietą. Už tai Gediminui atiteko 25 pasaulio reitingo taškai, kurie bus įtraukti į Lietuvos taupyklę olimpinės atrankos reitinge. Ramūnas Navardauskas užėmė 19-ą vietą.

Foto: Tomas Gaubys

Antrą kartą Europos žaidynių čempionu tapo birželio 28 dieną savo 38-ąjį gimtadienį švęsiantis baltarusis Vasil Kirijenka. 2015 metų pasaulio čempionas 28,6 km distanciją įveikė per 33 min. 3,34 sek. (vid. greitis – 51,912 km/h). Sidabrą iškovojo portugalas Nelson Oliveira (+28,48 sek.), o bronzą – čekas Jan Barta (+37,13 sek.). Ketvirtas liko airis Ryan Mullen (+38,09 sek.). Jį nuo medalio skyrė 0,96 sek.

G. Bagdonas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 13,20 sek., o R. Navardauskas – 2 min. 52,45 sek. Gediminą nuo medalio skyrė 36,07 sek. Penktas startavęs G. Bagdonas po finišo apie pusantros valandos buvo antras ir sėdėjo viename virtualiems prizininkams skirtų fotelių pagrindinėje scenoje. Lietuvos čempioną žemyn nustūmė vieni paskutiniųjų startavę Portugalijos, Airijos ir Čekijos dviratininkai.

Lenktynėse dalyvavo 37 dviratininkai iš 24 šalių.

„Tikslas buvo „Top-10“, o „Top-5“ man – jau siurprizas. Esu labai patenkintas. Manau, kad ir kiti džiaugiasi. Žinoma, kol po finišo laikiausi tarp prizininkų, norėjosi ir ant pakylos užlipti, bet viena yra norėti, o kita – galėti. Visi, kurie mane pranoko, yra šios rungties specialistai, – sakė G. Bagdonas, kuriam patarimus trasoje dalijo patyręs treneris Valerijus Konovalovas. – Atidaviau visas jėgas ir, likus 5 kilometrams, buvau jau „miręs“ – galvojau kaip tik pasiekti finišą, pridėti nebebuvo ko. Kojos kaip ir galėjo, bet širdelė jau buvo pasiekusi maksimumą. Mano vidutinis pulsas per lenktynes buvo 175.“

Šiose žaidynėse plento dviratininkams padėjo ne tik V. Konovalovas, bet ir treneris Artūras Šiugždinis, masažuotojas Paulius Katinas bei mechanikas Saulius Šakinis.

REZULTATAI

2015 metais Baku (Azerbaidžanas) vykusių pirmųjų Europos žaidynių vyrų asmeninėse lenktynėse Ignatas Konovalovas užėmė 12-ą vietą.

Moterų asmeninėse lenktynėse (28,6 km) Silvija Pacevičienė pranoko tris varžoves ir užėmė 26-ą vietą.

Informaciją parengė Tomas Gaubys