Gediminas Bagdonas pasaulio čempionate sėdėjo ant lyderio kėdės

Kataro sostinėje Dohoje vykstančio 89-ojo pasaulio dviračių plento čempionato vyrų pavienio starto lenktynėse trečiadienį Lietuvos atstovai Gediminas Bagdonas ir Ramūnas Navardauskas užėmė atitinkamai 38-ą ir 42-ą vietas.

14666264_1487083384642730_6352962685154409082_n    Ramūnas Navardauskas

Ketvirtą kartą šios rungties pasaulio čempionu tapo Londono olimpinių žaidynių vicečempionas vokietis Tony Martinas. 31-erių metų dviratininkas 40 km distanciją įveikė per 44 min. 42,99 sek. (vid. greitis – 53,671 km/h). T. Martinas pasaulio pirmenybių auksą iškovojo ir 2011, 2012 bei 2013 metais. Sidabro medalį pelnė nugalėtojo titulą gynęs 35-erių metų baltarusis Vasilijus Kirijenka (+45,05 sek.), o bronzos – 29-erių metų ispanas Jonathanas Castroviejo (+1.10,91).

30-metis G. Bagdonas nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 47,13 sek., o 28-erių metų R. Navardauskas – 4 min. 47,94 sek.

„Tikėjausi būti 20-uke, bet likus 12 km karštis padarė savo – išsimušiau iš ritmo ir praradau greitį. Nesu pavienio starto specialistas, bet stengiausi pasirodyti kiek galima geriau. Atidaviau viską. Manau, kad mano rezultatas nėra prastas“, – po lenktynių sakė G. Bagdonas.

Beje, aštuntam startavusiam Gediminui po finišo teko pasėdėti garbingoje lyderio kėdėje – lietuvio rezultatas kurį laiką buvo geriausias. G. Bagdonas lyderiu yra buvęs ir 2011 metų pasaulio čempionate Danijoje.

29-erių metų latvis Gatis Smukulis (+2.37,85 sek.) užėmė 21-ą vietą.

Lenktynėse, kurių metu oro temperatūra siekė beveik 40 laipsnių, dalyvavo 66 dviratininkai iš 41-os šalies.

Šeštadienį 12.45 val. vyksiančiose moterų grupinėse lenktynėse (134,1 km) dalyvaus Rasa Leleivytė ir Silvija Latožaitė, o sekmadienį 10.30 val. prasidėsiančiose vyrų grupinėse lenktynėse (257,3 km) startuos G. Bagdonas, Aidis Kruopis ir R. Navardauskas. Pastarasis pernai pasaulio čempionate JAV iškovojo bronzos medalį.