Gediminas Bagdonas paskutiniame „Vuelta a Espana“ etape – vėl 16-as

Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas, atstovaujantis Prancūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“, antrą kartą iš eilės dalyvavo prestižinėse daugiadienėse lenktynėse „Vuelta a Espana“ ir antrą kartą pasiekė jų finišą Madride. 30-metis lietuvis 71-ą kartą surengtų lenktynių paskutiniame etape sekmadienį po finišo sprinto užėmė 16-ą vietą.

14324275_1265632233456016_8135757180225848169_o

© lavuelta.com

G.Bagdonas pernai šių lenktynių paskutiniame etape buvo taip pat 16-as.

Pergalę iškovojo danas Magnusas Nielsenas („Orica – BikeExchange“). Jis 104,8 km nuvažiavo per 2 val. 48 min. 52 sek.

Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-72 vietas užėmusiems dviratininkams.

Lenktynių nugalėtoju tapo 26-erių metų kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“) – 83 val. 31 min. 28 sek. Antroje vietoje likusį triskart „Tour de France“ čempioną britą Christopherį Froome’ą („Sky“) jis aplenkė 1 min. 23 sek. Trečioje vietoje – nugalėtojo tėvynainis Johanas Estebanas Chavesas („Orica – BikeExchange“, +4.08). Triskart šių lenktynių nugalėtojas ispanas Alberto Contadoras („Tinkoff“, +4.21) užėmė ketvirtą vietą, o penktas klasifikuotas Ramūno Navardausko komandos draugas amerikietis Andrew Talansky („Cannondale – Drapac“, +7.43).

Aukščiausią vietą iš „Ag2r La Mondiale“ komandos dviratininkų užėmė Jean-Christophe’as Peraud’as (+18.22). 39-erių metų sportininkas klasifikuotas 13-as.

Dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje nekovojęs G. Bagdonas (+4:19.29) užėmė 134-ą vietą.

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 159.

G.Bagdonas šių metų „Vuelta a Espana“ lenktynėse į Top-20 pateko penkis kartus. Lietuvis penktajame etape buvo 11-as, septintajame – šeštas, 16-ajame – 16-as, 18-ajame – 14-as, o 21-ajame – vėl 16-as.

Pernai Gediminas šiose varžybose tarp 158 klasifikuotų dviratininkų buvo 154-as.