Gediminas Bagdonas po atkaklios kovos finišo sprinte – 11-as

Vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Gediminas Bagdonas, atstovaujantis Pramcūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“, antrus metus iš eilės dalyvauja 71-osiose prestižinėse daugiadienėse lenktynėse „Vuelta a Espana“. 30-metis lietuvis penktajame etape trečiadienį po atkaklios kovos finišo sprinte užėmė 11-ą vietą. Tai – kol kas aukščiausia Gedimino pozicija šiose varžybose.

Gediminas Bagdonas

© Ag2r La Mondiale

Pergalę iškovojo antrojo etapo nugalėtojas belgas Giannis Meersmanas („Etixx – Quick Step“). Jis 171,3 km nuvažiavo per 4 val. 16 min. 42 sek.

Iki finišo likus apie 600 m šalia G.Bagdono griuvo keli dviratininkai. Po šio incidento lietuvis pamažu atsidūrė lyderių grupelės priekyje (priešpaskutinį posūkį įveikė ketvirtas) ir kartu su 12 varžovų dalyvavo lemiamame sprinte. Gediminas finišo tiesiojoje atidavė visas jėgas, tačiau jų pergalei neužteko.

Lyderiu išliko kolumbietis Johnas Darwinas Atapuma (BMC). Antrą vietą užima ispanas Alejandro Valverde („Movistar“, +28 sek.), o trečią – triskart „Tour de France“ čempionas britas Christopheris Froome’as („Sky“, +32 sek.).

Dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje nekovojantis G.Bagdonas (+29.49) užima 129-ą vietą.

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 192.

Lenktynės, kurias sudaro 21 etapas, baigsis rugsėjo 11 dieną.