Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gediminas Bagdonas: tikėjausi, kad bus lengviau

Šilalėje ir jos apylinkėse vykstančio Lietuvos dviračių plento čempionato asmenines lenktynes penktadienį tarp vyrų laimėjo Gediminas Bagdonas. Prancūzijos elitinei komandai „Ag2r La Mondiale“ atstovaujantis 33 metų dviratininkas šios rungties čempionu tapo ketvirtą kartą, o iš viso jo trofėjų galerijoje – jau 16 Lietuvos pirmenybių medalių, iš kurių aukso – šeši. 

Foto: Tomas Gaubys

Penktadienį paskutinis startavęs G. Bagdonas 36 km distanciją įveikė per 43 min. 48,3 sek. (vid. greitis – 49,32 km/h). Sidabro medalį iškovojo Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence“, +1.27,9). Priešpaskutinam startavusiam jo komandos draugui Ramūnui Navardauskui (+1.52) įteiktas bronzos medalis. Gediminui pavyko aplenkti pusantros minutės anksčiau startavusį Ramūną.

„Tikėjausi, kad bus lengviau. Bet reikėjo gerokai padirbėti važiuojant prieš vėją ir vejantis Ramūną. Sąžiningai darbavausi iki pat galo. Kai trasoje sužinojau, kad pirmauju, beliko išlaikyti turėtą tempą. Netoli apsisukimo pamačiau, kad iki Ramūno liko labai nedaug. Bet pamaniau, kad tai gali būti tai pačiai komandai atstovaujančių Ramūno ir prieš jį startavusio Evaldo taktiniai žaidimai, todėl visa jėga važiavau iki galo – pavijau Ramūną ir pratęsiau savo gerą važiavimą. Likusioje distancijos dalyje svarbu buvo neprasidurti ir nenugriūti“, – sakė G. Bagdonas, kuris Minske vykstančių Europos žaidynių asmeninėse lenktynėse antradienį iškovojo penktą vietą.

Sekmadienį G. Bagdonas bandys apginti ir Lietuvos grupinių lenktynių čempiono titulą. „Dar vienas dublis būtų puiku. Tikrai nebus lengva, kaip ir pernai nebuvo. Šiemet Ramūnas ir Evaldas atstovauja tai pačiai komandai ir čempiono marškinėliai jai tikrai nepamaišytų. Pirmiausiai reikės Ramūną prižiūrėti, bet ir Evaldas labai motyvuotas, nes dar nė karto nėra tapęs Lietuvos čempionu. Dar bus „Klaipėdos“ jaunimas. Europos žaidynėse jiems buvo sunku, bet manau, kad Lietuvos čempionate jie tikrai gerai važiuos“, – kalbėjo G. Bagdonas, kurį išugdė treneris Kęstutis Norvaišas.

Informaciją parengė Tomas Gaubys