Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geriausi Baltijos plento dviratininkai rinksis Alytuje

Birželio 22-25 dienomis Alytus taps Lietuvos dviračių sostine – Dzūkijos sostinėje ir jos apylinkėse rengiamas Baltijos dviračių plento grupinių lenktynių čempionatas, o jo išvakarėse vyks Lietuvos plento čempionato asmeninės lenktynės laikui.

Trečius metus iš eilės organizuojamame Baltijos čempionate turėtų dalyvauti apie 500 dviratininkų – jauniai (17-18 m.), jaunimas (19-22 m.), elito grupės atstovai, veteranai ir mėgėjai. Varžybose paaiškės ne tik Baltijos, bet ir Estijos, Latvijos bei Lietuvos grupinių lenktynių čempionai. Pernai toks renginys vyko Kuldygoje (Latvija), o užpernai – Valgoje (Estija).

Dalyvauti čempionate jau užsiregistravo aukščiausio lygio tarptautinėse lenktynėse dalyvaujantys lietuvis Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“, Prancūzija) ir latviai Toms Skujinš („Trek – Segafredo“, JAV) bei Krists Neilands („Israel – Premier Tech“, Izraelis).  Tarp dalyvių bus ir 2021 m. Europos čempionato prizininkė, penkiskart Lietuvos čempionė ir Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“), 2015 m. pasaulio dviračių plento čempionato prizininkas, „Tour de France“ ir „Giro d‘Italia“ lenktynių etapų nugalėtojas Ramūnas Navardauskas („Voltas – Madaris Cycling Team“), 2022 m. Baltijos ir Lietuvos čempionas Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“).

Į čempionatą atvyksta Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) prezidentas ir Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) viceprezidentas Enrico Della Casa.

Baltijos čempionato prizų fondą sudaro 5000 eurų. Per tris dienas iš viso vyks septynerios Baltijos pirmenybių lenktynės.

Prnai Baltijos čempionų titulus moterų ir vyrų elito grupėse iškovojo Lietuvos dviratininkai – R. Leleivytė ir V. Lašinis, o užpernai – lietuvė Inga Češulienė ir latvis T. Skujinš.

„Tai bus didžiausias mūsų šių metų renginys. Į Alytų iš trijų šalių atvyks apie 800 dviračių sporto atstovų – dviratininkų, trenerių, aptarnaujančio personalo, teisėjų, organizatorių. Laukia nemažas iššūkis. Svarbiausia bus užtikrinti varžybų dalyvių saugumą. Tai padaryti mums padės policijos ekipažai, motociklininkai. Tikimės, kad su vietos dviračių sporto entuziastais pavyks sklandžiai surengti varžybas ir visi dalyviai bei svečiai išsiveš geriausius įspūdžius. Kviečiame stebėti lenktynes, palaikyti dviratininkus. Renginio metu bus eismo ribojimų, todėl prašome eismo dalyvių būti supratingiems ir dėmesingiems, rinktis kitus maršrutus, stebėti kelio ženklus“, – sakė pagrindinės varžybų organizatorės Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis sekretorius Arnoldas Valiauga.

Lietuvos čempionato asmeninės lenktynės laikui vyks birželio 22 d. (ketvirtadienis), nuo 14.00 val. Startas ir finišas – Pirmojo Alytaus istorinėje aikštėje (A. Juozapavičiaus g. 42). Lenktynės rengiamos A. Juozapavičiaus g. ir kelyje Nr. 220 Alytus – Pivašiūnai. Vyrų elito grupės atstovai važiuos 30 km, moterų elito grupės atstovės, jaunimas (vaikinai ir merginos), jauniai, jaunės – 20 km, o veteranai (visos amžiaus grupės) – 15 km.

Birželio 23 d. (penktadienis) prasidės Baltijos čempionato grupinės lenktynės. Startas ir finišas – prie Alytaus m. savivaldybės (S. Dariaus ir S. Girėno g.). Pirmąją varžybų dieną 15.30 val. vyks jaunimo vaikinų lenktynės (114,1 km).

Birželio 24 d. (šeštadienis) 10.00 val. rengiamos 50-64 m. veteranų (64,1 km), 12.30 val. – 30-49 m. veteranų ir mėgėjų (106,4 km), 15.00 val. – 65 m. ir vyresnių veteranų bei 50 m. ir vyresnių veteranių (28,2 km), o 16.30 val. – jaunių vaikinų (106,4 km) lenktynės.

Birželio 25 d. (sekmadienis) 10.00 val. vyks moterų elito, jaunių merginų, 30-49 m.veteranių ir mėgėjų (106,4 km), o 13.00 val. – vyrų elito (162,8 km) lenktynės.

Registracija į Lietuvos čempionato asmenines lenktynes laikui vyksta iki birželio 19 d. 24.00 val., o į Baltijos čempionato grupines lenktynes – iki birželio 20 d. 24.00 val.

Dvejos sekmadienio lenktynės bus transliuojamos „Delfi TV“ kanalu ir dideliame ekrane prie Alytaus m. savivaldybės.

Dėl varžybų dalyje Alytaus gatvių bus ribojamas arba uždaromas eismas. Varžybų trasa mieste (mažasis ratas) drieksis S. Dariaus ir S. Girėno, J. Basanavičiaus, Maironio, Birutės, Pulko, Kauno, A. Jonyno, Putinų, Dovainiškių, Normandijos-Nemuno, A. Juozapavičiaus, Lelijų gatvėmis ir Alyvų taku. Įveikdami didįjį ratą dviratininkai važiuos pro Džūkijos sodus, Vaisodžius, Raižius, Butrimonis, Kedonis, Skraičionis, Takniškius ir Alytaus kaimą.

 Informacijos ir nuotraukos autorius – Tomas Gaubys (LDSF)