Gimtadienį švenčiantis Ramūnas Navardauskas lenktynėse Argentinoje – septintas

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas („Bahrain Merida“) sekmadienį Argentinoje pasibaigusių 35-ųjų daugiadienių lenktynių „Vuelta a San Juan“ (UCI I kategorija) galutinėje įskaitoje užėmė septintą vietą ir pelnė 35 pasaulio reitingo taškus. Mūsų šalies atletas, kuriam pirmadienį (sausio 30 d.) sukanka 29-eri, paskutiniame, septintame, etape finišavo septintas.

Ramūnas Navardauskas

© Team Bahrain Merida/BettiniPhoto)

Paskutinį etapą (antrą iš eilės) laimėjo argentinietis Arielis Richeze („Quick-Step Floors“). Jis 111,3 km, kepinant apie 45 laipsnių karščiui, nuvažiavo per 2 val. 16 min. 48 sek. (vid. greitis – 48,816 km/h). 33-ejų metų Argentinos dviratininkas surtavo iki finišo likus apie 2 km. Pagrindinė grupė jo nebepavijo. 2-91 vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir R. Navardauskas, nuo nugalėtojo atsiliko 3 sek.

Beje, Lietuvos dviratininkas laimėjo pirmąjį tarpinį finišą (42,8 km).

Lenktynių nugalėtoju tapo ir 125 pasaulio reitingo taškus pelnė olandas Baukė Mollema („Trek-Segafredo“). Jis sekmadienį finišavo 26-as. Antrą vietą užėmė ispanas Oscaras Sevilla („Medellin – Inder“, +14 sek.), o trečią – kolumbietis Rodolfo Torresas (Androni Giocattoli – Sidermec“, +16 sek.).

Buvęs lyderis R. Navardauskas nuo nugalėtojo atsiliko 49 sek. Lietuvio komandos draugas italas Vincenzo Nibalis (+1.15), kuris didžiąją paskutinio etapo dalį buvo tarp trijų bėglių, užėmė aštuntą poziciją.

Iš 173 startavusių dviratininkų klasifikuoti 123.

Komandų įskaitoje nugalėjo „Bahrain Merida“.

Ramūnas Navardauskas su komandos draugais

R. Navardauskas pirmame etape dėl įvykusio nesusipratimo liko toli nuo lyderių, antrame etape finišavo šeštas, o po pergalės trečiame etape tapo varžybų lyderiu. Ramūnas ketvirtame etape užėmė dešimtą vietą ir dar vienai dienai išsaugojo mėlynus lyderio marškinėlius. Lietuvos dviratininkas penktame etape finišavo 12-as, o šeštame – aštuntas.

R. Navardauskas šiose lenktynėse iš viso pelnė 55 pasaulio reitingo taškus.