Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Giro d’Italia“ lenktynėse – dvi Lietuvos dviratininkės

Penktadienį Italijoje prasidėsiančiose 31-osiose moterų daugiadienėse dviračių lenktynėse „Giro d’Italia“ startuos dvi Lietuvos dviratininkės – Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) ir Olivija Baleišytė („Astana“). Rasa šiose lenktynėse dalyvaus 10-ą kartą, o Olivija debiutuos šiose prestižinėse varžybose. 

Rasa Leleivytė. Foto: Tomas Gaubys

Lenktynių nugalėtojos titulą gins dabartinė pasaulio čempionė olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton – Scott“). 

„Nuotaika gera, savijauta nebloga. Daugiausiai galiu tikėtis trijuose etapuose – juose bandysiu „įvažiuoti“ į pirmąjį penketą, – sakė visus devynis kartus visą „Giro“ maršrutą įveikusi R. Leleivytė. – „Giro d’Italia“ lenktynės man taps ir pasirengimu pasaulio čempionatui Italijoje. Bandysiu išsaugoti jėgų, nes jis vyks iškart po „Giro“.

„Giro d’Italia“ prasidės Grosete 16,8 km komandų lenktynėmis. Startuos 23 ekipos. Devynių etapų varžybos (975,8 km) baigsis rugsėjo 19 dieną. „Jauna mūsų komanda pirmajame etape – komandų lenktynėse – didelių galimybių neturi. Antrasis etapas bus labai sunkus – laukia „Strade Bianche“ lenktynių žvyro atkarpos. Vieno etapo ilgis bus 170 km, du etapai baigsis įkalnėmis. Lenktynių lygis – aukštas, todėl ir paprastas kalniukas, kuriame tempą diktuoja geriausios pasaulio dviratininkės, pasidaro sunkus“, – teigė geriausia Lietuvos plento dviratininkė R. Leleivytė, kuri pasaulio reitinge yra 45-a. 

Olivija Baleišytė. Foto: Tomas Gaubys

„Pasiruošimas šioms varžyboms buvo tikrai trumpas – kalnuose kokybiškai galėjau pasivažinėti tik gerą savaitę, bet žinau, kad esu pasiruošusi. Esu pasirengusi ne važiuoti ir laimėti, bet važiuoti, padėti savo komandos draugėms ir galbūt pabaigti varžybas. Bazė yra, o tai – svarbiausia“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė O. Baleišytė. 

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Ji kartą buvo antra (2003 m.) ir triskart – trečia (1997, 2001, 2005 m.). Šiose varžybose Diana Žiliūtė po kartą buvo antra (2001 m.) ir trečia (2002 m.). 

Informaciją parengė Tomas Gaubys