„Giro Rosa” lenktynėse – puikus Daivos Tušlaitės pasirodymas (komentaras)

Lietuvos čempionė Daiva Tušlaitė („INPA-Bianchi-Giusfredi”) Italijoje vykstančių prestižinių 26-ųjų daugiadienių lenktynių „Giro Rosa” (2.1 kategorija) trečiajame etape pirmadienį finišavo su lyderių grupe ir po finišo sprinto užėmė šeštą vietą bei pelnė keturis Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitingo taškus.

IMG_1731

„Tai – kol kas mano aukščiausia vieta šiose lenktynėse per visą karjerą. Pernai viename iš „Giro” etapų buvau aštunta. Esu patenkinta savo pasirodymu šios dienos etape. Turėjau galimybę patekti į pirmąjį trejetą. Gaila, kad nepavyko, – sakė D. Tušlaitė. – Labai išsekino karštis, buvo sunku kvėpuoti, rytoj turbūt būsiu pusiau mirusi. O dar net kalnai neprasidėjo”.

Pergalę iškovojo olandė Lucinda Brand („Rabobank-Liv”). Ji 136 km nuvažiavo per 3 val. 17 min. 57 sek. Antra finišavo italė Valentina Scandolara („Orica-AIS”), o trečia – kita italė Elena Cecchini („Lotto Soudal”).

Devynios dviratininkės, tarp jų ir D. Tušlaitė, nuo pagrindinės grupės atitrūko maždaug 60-ajame kilometre. Iki finišo likus 45 km, bėglių pranašumas siekė penkias minutes. Pagrindinei grupei, kepinant didesniam nei 35 laipsnių karščiui, lyderių pavyti taip ir nepavyko. 10-103 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 15 sek. Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano”) finišavo 64-a.

Trečiojo etapo rezultatai. 136 km.

1. Lucinda Brand (Nyderlandai/Rabobank-Liv) – 3:17.57
2. Valentina Scandolara (Italija/Orica-AIS) – tas pats laikas
3. Elena Cecchini (Italija/Lotto Soudal)
4. Loren Rowney (Australija/Velocio-SRAM)
5. Mayuko Hagiwara (Japonija/Wiggle-Honda)
6. Daiva Tušlaitė (LIETUVA/Inpa-Bianchi-Giusfredi)
7. Malgorzata Jasinska (Lenkija/Ale Cipollini)
8. Claudia Lichtenberg (Vokietija/Liv-Plantur)
9. Chiara Pierobon (Italija/Top Girls Fassa Bortolo) – atsiliko 10 sek.
10. Annalisa Cucinotta (Italija/Ale Cipollini) – 1.15…
…64. Rasa Leleivytė (LIETUVA/Aromitalia-Vaiano) – 1.15…

Varžybų lydere išliko amerikietė Megan Guarnier („Boels Dolmans”). Ji pirmadienį finišavo 21-a.

Bendrojoje įskaitoje 26 metų R. Leleivytė iš 22-os vietos nukrito į 24-ą (+2.08), o 29 metų D. Tušlaitė iš 33-ios pozicijos pakilo į 30-ą (+2.46).

Iš 148 startavusių dviratininkių klasifikuotos 138.

Devynių etapų lenktynės, kurias 2006 ir 2007 metais yra laimėjusi Edita Pučinskaitė, baigsis sekmadienį.