Gvidas Usevičius Europos BMX čempionate pranoko beveik pusę varžovų

Valmieroje (Latvija) surengto Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionato jaunių vaikinų varžybose Gvidas Usevičius pasiekė ketvirtfinalį, o galutinėje įskaitoje tarp 51-o dalyvio iš 14-os šalių buvo 27-as. Jo brolis Gustas užėmė 34-ą vietą.

Gvidas Usevičius. Foto: Tomas Gaubys

Gvidas kvalifikaciniuose važiavimuose užėmė ketvirtą, trečią ir šeštą vietas, o ketvirtajame ketvirtfinalio važiavime buvo priešpaskutinis, septintas. Gustas kvalifikaciniuose važiavimuose buvo penktas, ketvirtas ir šeštas.

Nugalėjo britas Ross Cullen. Antrą vietą užėmė jo tėvynainis Ryan Martin, o trečią – Prancūzijos atstovas Hugo Marszalek.

Vyrų elito grupėje (70 dalyvių iš 16 šalių) Lietuvos vicečempionas Lukas Karalius užėmė 56-ą, o Lietuvos čempionas Gabrielius Pabijanskas – 61-ą vietas.

Lukas Karalius. Foto: Tomas Gaubys

Gabrielius Pabijanskas. Foto: Kersten Van Kerckhoven

Visas tris prizines vietas iškovojo Nyderlandų dviratininkai. Europos čempionu tapo 2015 metų pasaulio čempionas ir 2016 metų vicečempionas, pasaulio reitingo lyderis Niek Kimmann. Sidabrą iškovojo Twan van Gendt, o bronzą – Dave van der Burg. Nugalėtojo titulą gynęs britas Kyle Evans liko septintas.

L. Karalius kvalifikaciniuose važiavimuose buvo dukart aštuntas ir šeštas, o G. Pabijanskas – dukart šeštas ir septintas. Aštuntfinalio (64 dalyviai) pirmajame važiavime Lukas užėmė septintą vietą, o šeštajame važiavime Gabrielius liko paskutinis, aštuntas. Iš aštuonių grupių į ketvirtfinalį pateko 1-4 vietas užėmę dviratininkai.

Jaunių merginų grupėje (21 dalyvė iš 12 šalių) Vėja Baškytė užėmė 18-ą vietą. Lietuvos dviratininkė kvalifikaciniuose važiavimuose buvo ketvirta ir dukart septinta.

Nugalėjo šveicarė Zoe Claessens. Antrą vietą iškovojo rusė Viktorija Vaskova, o trečią – britė Ellie Featherstone.