Sekmadienį baigėsi tris savaites trukusios 103-iosios daugiadienės lenktynės „Giro d’Italia“. Ant šių varžybų prizininkų pakylos Milane, Katedros aikštėje, su komandos draugais kopė ir vienintelis jose dalyvavęs Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas – Prancūzijos ekipa „Groupama – FDJ“ nugalėjo „Fair Play“ (kilnaus elgesio) klasifikacijoje. Už tai komandai atiteko 5000 eurų premija. „Groupama – FDJ“ negavo nė vieno baudos taško, nes ekipos dviratininkai ir personalas nė karto nenusižengė varžybų taisyklėms.
„Šis įvertinimas mums labai smagus. Lenktynes baigėme gera nuotaika. Išeiname pailsėti ir laukiame kitų metų“, – sakė I. Konovalovas.
„Groupama – FDJ“ sprinteris prancūzas Arnaud Demare, padedant visai komandai, laimėjo net keturis „Giro“ etapus (4-ą, 6-ą, 7-ą ir 11-ą). Europos vicečempionas ir Prancūzijos čempionas nugalėjo taškų (sprinto) klasifikacijoje. Už tai jam skirta 10 000 eurų premija.
Ketvirtą kartą šiose lenktynėse dalyvavęs A. Demare surinko 233 taškus. Antrą vietą užėmęs triskart pasaulio čempionas slovakas Peter Sagan („Bora – hansgrohe“) atsiliko 49 taškais.
„Groupama – FDJ“ komandos minimalus tikslas šiose lenktynėse buvo laimėti bent vieną etapą, o pavyko iškovoti net keturias pergales bei ciklameno spalvos marškinėlius. Prie visų laimėjimų svariai prisidėjo I. Konovalovas. Jis paskutiniuose kilometruose įsukdavo tokį uraganą, kuris varžovus nublokšdavo it skardos lakštus nuo stogo. A. Demare ne sykį dėkojo Ignatui, už titanišką darbą lietuvį gyrė ir varžybų komentatoriai.
„Atvykome būdami sprinto favoritais ir išvykstame tokie pat. Atlaikėme tą įtampą ir atsakomybę. Džiaugiamės, kad pavyko iškovoti net keturias pergales. Jautėsi, kad grupė mus gerbia: kai nuspręsdavome pervažiuoti į priekį planuojamam sprintui, mus pagarbiai praleisdavo, niekas nedrįsdavo trukdyti. Tuo ir buvo kitoks šis „Giro“. O man asmeniškai šios lenktynės įsiminė tuo, kad buvau geriausios sportinės formos lyginant su visais kitais startais „Grand Tour“ varžybose“, – teigė I. Konovalovas.
Anot vieno A. Demare pergalių kalvio, sunkiausia buvo priešpaskutinę dieną, kai teko įveikti dvi pirmos ir vieną antros kategorijos įkalnes. „Iš tiesų, visų lenktynių metu nebuvo žvėriškai sunku, nes kalnų etapuose užteko tik įsipaišyti į laiko limitą. O sunkiausia buvo priešpaskutinė diena, kai nebeturėjome jokio tikslo, išskyrus pasiekti finišą. Tada galva jau išsijungė, visas kūnas atsipalaidavo ir kojos tapo labai sunkios“, – pasakojo Ignatas.
„Giro d’Italia“ (3361 km) nugalėtoju tapo 25 metų britas Tao Geoghegan Hart („Ineos Grenadiers“) – 85 val. 40 min. 21 sek. Už pergalę jam ir komandai atiteks 265 000 eurų premija. Antrą ir trečią vietas iškovojo „Sunweb“ komandos atstovai – atitinkamai australas Jai Hindley (+39 sek.) ir olandas Wilco Kelderman (+1.29). Dėl asmeninių rezultatų nekovojęs I. Konovalovas klasifikuotas 124-as.
Paskutinį, 21-ąjį, etapą – 15,7 km asmenines lenktynes – laimėjo pasaulio čempionas italas Filippo Ganna („Ineos Grenadiers“) – 17 min. 16 sek. (vid. greitis – 54,556 km/h). I. Konovalovas (+1.41) užėmė 42-ą vietą.
Lenktynėse, kurių prizų fondą sudarė 1,5 mln. eurų, dalyvavo 176 dviratininkai iš 22 komandų ir 34 šalių. Finišą pasiekė 133 varžybų dalyviai.
34 metų I. Konovalovas „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvavo šeštą kartą. Prieš tai jis prestižinėse varžybose lenktyniavo 2009-2011, 2016 ir 2019 metais. Pernai lietuviui pasiekti varžybų finišą sutrukdė nugaros skausmai. Ignatas pasitraukė 13-ajame etape. Seulo olimpinių žaidynių dviračių plento grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtojos Laimos Zilporytės ir žymaus dviračių sporto trenerio Valerijaus Konovalovo sūnus „Grand Tour“ varžybose dalyvavo 10-ą kartą. Lietuvis po du kartus startavo „Tour de France“ ir „Vuelta a Espana“ lenktynėse.
Po vieną „Giro d’Italia“ etapą yra laimėję trys Lietuvos dviratininkai: Tomas Vaitkus (2006 m.), I. Konovalovas (2009 m.) ir Ramūnas Navardauskas (2013 m.). Ramūnas 2012 metais po ketvirtojo ir penktojo etapų buvo varžybų lyderis. Rožinių „Giro” lyderio marškinėlių iki tol nebuvo vilkėjęs nė vienas Lietuvos dviratininkas.
Informaciją parengė Tomas Gaubys