Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ignatas Konovalovas „renka kilometrus“ ir leidžiasi į kulinarinius atradimus

Vienas geriausių Lietuvos plento dviratininkų Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje. 2008 metais profesionalaus sportininko karjerą pradėjęs ir nuo 2016 metų aukščiausio lygio dviračių komandai „Groupama – FDJ“ (Prancūzija) atstovaujantis atletas tikisi, kad jis dar šią vasarą galės sugrįžti į varžybų sūkurį. 

Ignatas Konovalovas. Foto: Tomas Gaubys
Dėl nuotraukos panaudojimo kreiptis į autorių.

„Viliuosi, kad šį sezoną varžybų dar pamatysime ir gausime. Nemanau, kad nuo birželio 1-osios jos vėl vyks, nors ir labai norėčiau to. Reikės palaukti. Neatmesčiau tokio varianto, kad sezonas būtų tęsiamas nuo rugpjūčio 1 iki lapkričio 30 dienos, – trečiadienį Lietuvos dviračių sporto federacijos  (LDSF) surengtame internetiniame seminare „Dviračių sportas COVID-19 pandemijos metu“ sakė Ignatas. 

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) neseniai pratęsė savo kalendoriuje esančių varžybų sustabdymą iki birželio 1 dienos. I. Konovalovas vasarį dalyvavo daugiadienės lenktynėse „UAE Tour“. Jos vasario 27 dieną po penktojo etapo iš septynių buvo nutrauktos, kai buvo nustatyta, jog vienos komandos nariai yra užsikrėtę koronavirusu. Ignatui viešbutyje Jungtiniuose Arabų Emyratuose karantino sąlygomis teko praleisti 10 dienų. Po to dviratininkas grįžo į Lietuvą.

„Darbo realizacija sustojo mažiausiai iki birželio 1 dienos. Sportas – mano kraujyje, galvoje ir širdyje, todėl pasiruošimas vyksta toliau. Tiesa, kelias savaites leidau sau atsipūsti, nes buvau ir sunegalavęs, o dabar „renku kilometrus“,  megaujuosi Lietuvos gamta, miškais. Atradau gravel (žvyrkelio) dviratį. Tai – man nauja, – pasakojo I. Konovalovas. – Dabar geras laikas daug ką apgalvoti, dar daugiau dėmesio skirti psichologiniam pasirengimui. Reikia neprarasti tikslų ir dirbti toliau.“ 

Daugkartinis Lietuvos čempionas abejoja, ar jam ši priverstinė pertrauka dėl pandemijos bus į naudą. „Man jau 34-eri – amžius, kai sportinė karjera eina į pabaigą. Sutartis su komanda galioja iki šių metų pabaigos. Šiame sezone tikėjausi vėl 

parodyti save, dar kartą įtikinti, kad galiu būti reikalingas ir gebantis gerai atlikti užduotis. Dabar nebeaišku, kaip viskas bus“, – teigė I. Konovalovas. 

2009 metų „Giro d’Italia“ lenktynių etapo nugalėtojas pažymėjo, kad yra ir geroji karantino pusė: „Dabar galiu praleisti daugiau laiko su šeima, matyti, kaip auga mūsų mažylis, padėti žmonai ir leistis į kulinarinius atradimus. Štai neseniai pradėjome gaminti raugą duonai kepti.“

Vilniuje veikiančios „Dviračių akademijos“ įkūrėjas ir treneris, buvęs profesionalus dviratininkas Marius Bernatonis sakė, kad dėl karantino jam su savo auklėtiniais tenka bendrauti nuotoliniu būdu. „Sudarau asmenines bendrojo fizinio pasirengimo programas, dirbame bazinio pasirengimo sezonui etapo ritmu, be įtampos. Esant tokioje situacijoje, negalima iš žmogaus reikalauti daug, nes nežinai, kada bus jo artimiausias startas, kokia jo psichologinė būsena, kaip jis išgyvena šį laikotarpį. Gerai, kad pas mus dar yra galimybė važiuoti lauke“, – kalbėjo M. Bernatonis. 

Treneris pateikė rekomendacijų tiems, kurie nusprendė sėsti ant dviračio po ilgos pertraukos. „Tokiems rekomenduoju pirmiausiai dviratį nuvežti į servisą, kad jį paruoštų pasivažinėjimams, ir iš pradžių nevažinėti takais, kur jau yra daug sportuojančių. Patariu rinktis ramius miško takelius, kur mažiau žmonių ir gerokai saugiau prisiminti važiavimo dviračiu įgūdžius“, – teigė M. Bernatonis. 

Internetiniame seminare dalyvavęs Lietuvos olimpinės rinktinės kineziterapeutas, sveiko sporto klubo „Alfa steps“ įkūrėjas Saulius Paliūnis sakė, kad dabar sportininkams yra geriausias laikas susitvarkyti senas sveikatos problemas, traumas, kad galėtų po pertraukos sugrįžti sveiki ir maksimalia jėga. 

Kitą trečiadienį, balandžio 15 dieną, LDSF „Facebook“ paskyroje ketinama surengti internetinį seminarą, skirtą elektroninio dviračių sporto aktualijoms. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys