Ignato Konovalovo sportinėje biografijoje – šeštas „Giro“ finišas

Sekmadienį Veronoje (Italija) pasibaigusių 105-ųjų prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių „Giro d’Italia“ finišą pasiekė ir vienintelis jose dalyvavęs lietuvis – Prancūzijos komandos „Groupama – FDJ“ narys Ignatas Konovalovas. 36 metų Lietuvos čempionas „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvavo septintą kartą, o finišą pasiekė šeštąkart.

Lenktynes pradėjo 22 komandos, 176 dviratininkai iš 29 šalių. Finišą pasiekė 149 dviratininkai. Jie per daugiau nei tris savaites įveikė beveik 3500 km. Baltus Lietuvos čempiono marškinėlius su I. Konovalovas, kurio pagrindinė užduotis buvo padėti komandos sprinteriui prancūzui Arno Demarui (Arnaud Demare), klasifikuotas 115-as.

Lenktynes pirmą kartą laimėjo 26 metų australas Jai Hindley („Bora – hansgrohe“). Antras buvo 2019 metų šių lenktynių nugalėtojas ekvadorietis Richard Carapaz („Ineos Grenadiers“, +1.18), o trečias – ispanas Mikel Landa („Bahrain – Victorious“, +3.24). Iš „Groupama – FDJ“ komandos aukščiausią vietą užėmė vengras Atilla Valter. Jis klasifikuotas 35-as. Beje, finišą pasiekė visi aštuoni „Groupama – FDJ“ ekipos dviratininkai.

Taškų (sprinto) klasifikacijoje pirmą vietą užėmė, ciklameno spalvos marškinėlius iškovojo ir 10 tūkst. eurų premiją pelnė A. Demare. Jis surinko 254 taškus. Antras su 136 taškais liko kolumbietis Fernando Gaviria („UAE Team Emirates“).

30-metis A. Demare laimėjo tris etapus (5-ą, 6-ą ir 13-ą), trečiajame etape finišavo antras, 11-ajame – ketvirtas, o 18-ajame – šeštas.

„Nuotaikos labai geros, komanda labai patenkinta: trys pergalės ir iškovoti marškinėliai – super rezultatas, – sakė 36 metų I. Konovalovas, kurio varžybinius baltus marškinėlius puošia Lietuvos trispalvė. – Jau anksčiau paaiškėjo, kad išsaugosim sprinto įskaitos marškinėlius, todėl šeštadienį kartu su A. Demare reikėjo tik pasiekti finišą, o sekmadienį asmeninėse lenktynėse laikui beliko tilpti į laiko limitą. Džiaugiuosi, kad viskas baigėsi, nes labai pasiilgau šeimos. Prieš Lietuvos čempionatą ketinu dalyvauti vieneriose lenktynėse.“

„Giro d’Italia“ etapą po sykį yra laimėję trys Lietuvos dviratininkai: Tomas Vaitkus (2006 m.), I. Konovalovas (2009 m.) ir Ramūnas Navardauskas (2013 m.). Ramūnas 2012 metais po ketvirtojo ir penktojo etapų buvo varžybų lyderis. Rožinių „Giro” lyderio marškinėlių iki tol nebuvo vilkėjęs nė vienas Lietuvos dviratininkas.