Ignatui Konovalovui pasaulio čempionate nepavyko pasiekti finišo

Insbruke (Austrija) surengto 91-ojo pasaulio dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo ispanas Alejandro Valverde. 38 metų dviratininkas finišo sprinte pranoko tris varžovus. Vienintelis Lietuvos atstovas Ignatas Konovalovas finišo nepasiekė. Jis įveikė pusę distancijos.

A. Valverde, kuris iki šiol pasaulio čempionatuose buvo iškovojęs du sidabro ir keturis bronzos medalius, 258 km kalnuota trasa, kurios bendras pakilimas – 4681 m, nuvažiavo per 6 val. 46 min. 41 sek. (vid. greitis – 38,064 km/h). Sidabrą pelnė prancūzas Romain Bardet, bronzą – kanadietis Michael Woods, o ketvirtas liko Tom Dumoulin.

Penktas finišavo italas Gianni Moscon (+13 sek.), o šeštas – čekas Roman Kreuziger (+43 sek.).

Latvis Toms Skujinš (+13.13) užėmė 62-ą vietą.

REZULTATAI

Lenktynėse dalyvavo 188 dviratininkai iš 44 šalių. Klasifikuoti 76 sportininkai. 2015 – 2017 metų pasaulio čempionas slovakas Peter Sagan finišo nepasiekė. Jis per apdovanojimų ceremoniją A. Valverdei įteikė aukso medalį.

I. Konovalovas planetos pirmenybių elito grupės varžybose dalyvavo devintą kartą. 2015 metų pasaulio čempionate bronzos medalį iškovojo Ramūnas Navardauskas.

Pasaulio čempionate Insbruke dalyvavo aštuoni Lietuvos dviratininkai. Geriausiai pasirodė Rasa Leleivytė. Ji šeštadienį grupinėse lenktynėse užėmė 11-ą vietą.