Inga Češulienė – triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė

Jonavoje vykstančio Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse šalies čempione tapo Inga Češulienė (Ignalinos „Vikingas“). Ji šios rungties Lietuvos čempionės titulą iškovojo po aštuonerių metų pertraukos. Inga grupinėse lenktynėse pirma buvo ir 2005 bei 2012 metais.

Katažina Sosna, Inga Češulienė, Olivija Baleišytė. Foto: Gabija Bartkevičiūtė

Nugalėtoja 101 km nuvažiavo per 2 val. 33 min. (vid. greitis – 37,18 km/h). Sidabro medalį antrus metus iš eilės pelnė trečiadienį asmenines lenktynes laimėjusi Katažina Sosna („Torpado – Südtirol“), o bronzos – 2018 metų šalies vicečempionė Olivija Baleišytė („Astana“). Ketvirta klasifikuota asmeninių lenktynių vicečempionė Akvilė Gedraitytė (WCC), penkta – Greta Karasiovaitė (Vilniaus miesto SC/„Torpado – Südtirol Blacks Lietuva“, + 2 sek.), o šešta – Dovilė Jonikaitė (Kauno SM „Gaja“/„Litubel Staki Parket“, + 7 sek.). Klasifikuotos 9 dviratininkės.

Silvija Pacevičienė čempionės titulo negynė. Čempionate nedalyvavo ir keturiskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“).

K. Sosna jau turi 10 Lietuvos pirmenybių medalių (3-5-2). I. Češulienės apdovanojimų kolekcijoje – 9 šalies čempionatų medaliai (4-3-2).

Moterys lenktyniavo kartu su 20 jaunių grupės atstovų. Lietuvos jaunių čempionu tapo Žygimantas Matuzevičius (Vilniaus „Vitus“) – 2 val. 22 min. 18 sek. (vid. greitis – 42,16 km/h). Sidabro medalį pelnė Jomantas Venckus, o bronzos – Edgaras Žekas (abu – Šilalės SM/„Kvėdarna“). Ketvirtas buvo Rokas Adomaitis (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +21 sek.), penktas – Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +28 sek.), o šeštas – Mantas Bitinas (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, +32 sek.).

Jomantas Venckus, Žygimantas Matuzevičius, Edgaras Žekas. Foto: Gabija Bartkevičiūtė

Lietuvos jaunių čempione tapo Monika Juškevičiūtė. Ji 52 km nuvažiavo per 1 val. 29 min. 40 sek. (vid. greitis – 34,8 km/h). Sidabro medalį iškovojo Gabrielė Čeponytė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, +34 sek.), o bronzos – Brigita Aitvidaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG/„Fortūna“, +36 sek.). Ketvirta buvo asmeninių lenktynių čempionė Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“, 1.09), penkta – Aistė Janavičiūtė (Vilkaviškio SM/„Aira“, 1.34), o šešta – Rūta Rastauskaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG/„Fortūna“, 1.34). Lenktynėse dalyvavo 12 dviratininkų.

Penktadienį nuo 14.00 val. vyks vyrų elito ir jaunimo vaikinų grupinės lenktynės (168 km).