Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Išleista knygos „Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ antroji dalis

Švenčių proga Lietuvos dviračių bendruomenė sulaukė dovanos – žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės knygos „Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalies. „Homo liber“ leidyklos išleistoje 400 puslapių knygoje – net 365 nuotraukos.

Naujajame leidinyje, kaip ir pirmojoje knygoje, pagrindinis dėmesys sutelktas į žmones – tuos, kurie labiausiai garsino Lietuvos dviračių sportą 1998-2015 metais. Tai tarsi trys knygos kartu: dviračių plentas, dviračių trekas ir BMX su savo istorija ir asmenybėmis.

IMG_2845

Nedaug sporto šakų federacijų gali pasigirti, turinčios olimpinių čempionų ir prizininkų, tiek daug pasaulio ir Europos čempionų. O Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) – viena iš tų, kuri gali didžiuotis įspūdingais savo sportininkų pasiekimais.

Knygoje ypač daug dėmesio skiriama legendinėms mūsų dviratininkėms Dianai Žiliūtei, Editai Pučinskaitei, Rasai ir Jolantai Polikevičiūtėms, Zitai Urbonaitei, prisimenamos jų triumfo akimirkos per pasaulio čempionatus ir kitas varžybas.

Daug vietos knygoje skiriama ir „Tour de France“ lenktynių prizininko Raimondo Rumšo bei šių metų pasaulio čempionato grupinių lenktynių prizininko Ramūno Navardausko, šauniųjų treko meistrių Rasos Mažeikytės, Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės istorinėms pergalėms, 2012 metais Lietuvoje surengtam Europos dviračių treko čempionatui, mūsų jaunųjų dviratininkų pasiekimams.

Knygoje pateikta pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatų statistika.

Parengta pagal www.sportas.info