Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Italijoje – dar viena „kalnietė“ iš Lietuvos

Dviratininkė Ieva Venckutė sekmadienį debiutavo Italijos kalnų dviračių komandoje „Cingolani“. 22 metų vilnietė Italijos Toskanos regione, Sienos provincijoje, vykusiose 28-osiose kalnų dviračių varžybose „Gran Fondo Castello di Monteriggioni“ (53 km; bendras pakilimas – 1450 m) tarp moterų buvo 17-a, o moterų elito grupėje – penkta. Nugalėjo Italijos kalnų dviračių maratono vicečempionė italė Elena Gaddoni („Cicli Taddei“).

Dviratininkė Ieva Venckutė. Foto: Marco Matteucci

Katažina Sosna, kurios ryšių dėka I. Venckutė ir atsidūrė Italijoje, finišo nepasiekė. Ji įveikė 40 km. Katažina, kaip ir dar viena Lietuvos dviratininkė Greta Karasiovaitė, atstovauja Italijos komandai „Torpado-Südtirol-International“.

I. Venckutė 2017 metų liepą tapo Lietuvos kalnų dviračių maratono vicečempione ir vėliau intensyviai nebesitreniravo. Ji tais pačiais metais ir pernai dar dalyvavo varžybose Anykščiuose, bet tik savo malonumui. Praėjusios vasaros pabaigoje Ieva sulaukė netikėto pasiūlymo vėl pasinerti į dviračių sportą – vykti į Italiją, ten treniruotis ir dalyvauti kalnų dviračių maratonuose.

„Nuo praėjusio rudens laiką leidau tai Lietuvoje, tai Italijoje. Sausį kelias savaites dalyvavau „DMT Racing Team“ treniruočių stovykloje, o sekmadienį pirmosiose savo varžybose šį sezoną atstovavau „Cingolani“ komandai. Žinoma, po ilgokos pertraukos lenktyniauti buvo labai sunku. O su tokiais stačiais nusileidimais dar nebuvo tekę susidurti. Kitą savaitgalį tikriausiai vėl startuosiu „savo apylinkese“, – sakė I. Venckutė.

Jeigu viskas klostysis sėkmingai, buvusi Vilniaus „Sietyno“ klubo dviratininkė su „DMT Racing Team“ dalyvaus aukštesnio rango varžybose. „Dar daug darbo reikia įdėti. Dabar minsiu vietinėse varžybose, o jeigu bus rezultatai, tai paims ir į UCI kategoriją turinčias varžybas. Kol kas man vien finišas yra pergalė, – pažymėjo I. Venckutė. – Norėtųsi gerinti rezultatus, mažinti atsilikimo laiką nuo gerokai didesnę patirtį sukaupusių lyderių.“

Informaciją parengė Tomas Gaubys