Jauniesiems Lietuvos dviratininkams finišo pasiekti nepavyko

Vulongonge (Australija) vykstančio 95-ojo pasaulio dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse penktadienį startavo trys Lietuvos atstovai, tačiau nė vienam iš jų nepavyko pasiekti finišo. Jaunių (17-18  metų) vaikinų lenktynėse bronzos medalį iškovojo Belgijos ir Lietuvos pilietybes turintis Vlad van Mechelen.

Pasaulio jaunių čempionu tapo vokietis Emil Herzog. Jis 135,6 km (8 ratai) nuvažiavo per 3 val. 11 min. 7 sek. (vid. greitis – 42,571 km/h) ir po finišo sprinto aplenkė portugalą Antonio Morgado. 3-12 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 55 sek. Pirmas iš šios grupės finišavo V. van Mechelen, kurio mama lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir tėtis belgas Francis van Mechelen  vadovauja Lietuvoje registruotam dviračių sporto klubui „Cannibal Team“. Vlad 2019 metų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku (Azerbaidžanas) atstovavo Lietuvai, o šiuo metu jis gina Belgijos garbę.

Lietuvos jaunių čempionas Rokas Adomaitis („Cannibal Team“) ir Aironas Gerdauskas (Utenos DSC) buvo tarp 46 nefinišavusių dviratininkų. Lietuviai po trijų ratų (51,3 km) buvo 98-oje ir 99-oje pozicijose. Juos nuo lyderio skyrė 11 min. 39 sek.

Estas Aron Ragilo finišavo aštuntas.

Lenktynėse dalyvavo 106 dviratininkai iš 37 šalių. Klasifikuota 60 sportininkų.

REZULTATAI

Jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinėse lenktynėse Baltijos ir Lietuvos jaunimo čempionas Aivaras Mikutis („Ampler – Tartu2024“, Estija/Kauno SM „Gaja“) įveikė 9 ratus iš 10. Jis buvo tarp 59 nefinišavusių dviratininkų. Aivaras, iki finišo likus vienam ratui (17,1 km), buvo 74-as. Jį nuo lyderio skyrė 9 min. 7 sek.

Pasaulio jaunimo čempionu tapo kazachas Jevgenij Fiodorov. Jis 169,8 km (10 ratų) nuvažiavo per 3 val. 57 min. 8 sek. (vid. greitis – 42,963 km/h). Antras finišavo čekas Mathias Vacek (+1 sek.), o trečias – pasaulio jaunimo asmeninių lenktynių laikui čempionas norvegas  Soren Waerenskjold (+3 sek.). Ketvirtą vietą užėmė praėjusių metų pasaulio jaunių grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtojas estas Madis Mihkels (+3 sek.). Jis yra du kartus laimėjęs Ramūno Navardausko taurės daugiadienes jaunių lenktynes.

Pasaulio pirmenybių jaunimo grupinėse lenktynėse dalyvavo 129 dviratininkai iš 43 šalių. Klasifikuota 70 sportininkų.

REZULTATAI

„Nuotaika, kokios buvome po asmeninių lenktynių laikui, šiandien gerokai sugedo. Aironas „išplaukė“ jau pačioje lenktynių pradžioje, o Rokas – jau pirmą kartą kylant į kalną. Aivaras visą laiką važiavo visai neblogai. Jis po septynių ratų nuo lyderio atsiliko tik kiek daugiau nei pusantros minutės, bet paskui „sėdo“. Gali būti, kad tai įvyko dėl antrosios aklimatizacijos bangos. Labai gaila, kad teisėjai nebeleido įveikti paskutiniojo rato, nors Aivaras dar tilpo į laiko limitą. Rytoj startuos Rasa. Tikėsimės, kad nuotaika po finišo bus daug geresnė“, – sakė Lietuvos vyrų ir jaunimo vaikinų rinktinės treneris Gediminas Bagdonas.

Šeštadienį, 5.25-10.00 val. (Lietuvos laiku), vyks moterų grupinės lenktynės (164,3 km). Jose dalyvaus Baltijos ir Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė. Startuos 129 dviratininkės iš 38 šalių.