Jaunosios Lietuvos dviratininkės Tautų taurės varžybose – devintos

Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių (17-18 metų) merginų Tautų taurės varžybų galutinėje komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė (19 tšk.) užėmė devintą vietą.

Pirmoje vietoje – Nyderlandai (107 tšk.), antroje – Didžioji Britanija (89 tšk.), o trečioje – Belgija (66 tšk.). Klasifikuotos 24 šalys.

Paskutiniame, ketvirtajame, Tautų taurės varžybų etape – 35-osiose daugiadienėse lenktynėse „EPZ Omloop van Borsele“ Nyderlanduose – Lietuvos rinktinės narė Akvilė Gedraitytė užėmė 18-ą vietą ir pelnė tris įskaitinius taškus.

Nugalėjo olandė Britt Knaven („CC Pave 76“). A. Gedraitytė nuo jos atsiliko 1 min. 21 sek. Paulina Patinskaitė (+2.14) užėmė 38-ą, Auksė Pikūnaitė (+6.00) – 72-ą, o E. Župerkaitė (+6.38) – 79-ą vietas. Justė Juškevičiūtė lenktynių nebaigė.

Klasifikuotos 103 dviratininkės. Trijų etapų lenktynes pradėjo 147 dviratininkės iš 17 šalių ir 30 komandų (10 nacionalinių rinktinių).

Lietuvos rinktinė lenktynių komandų įskaitoje užėmė devintą vietą.

Trečiąjį etapą laimėjo Prancūzijos rinktinės narė Victoire Berteau. Ji 79,7 km nuvažiavo per 1 val. 59 min. 7 sek. (vid. greitis – 40,146 km/h). P. Patinskaitei (+8 sek.) atiteko 43-ia, A. Gedraitytei (+8 sek.) – 58-a, E. Župerkaitei (+8 sek.) – 59-a, o A. Pikūnaitei (+3.50) – 69-a vietos. Lietuvos rinktinės lyderė A. Gedraitytė, iki finišo likus 1,5 km, pateko į griūtį ir nebegalėjo kovoti dėl aukštos vietos. Akvilė per incidentą susitrenkė alkūnes.

A. Gedraitytė pirmajame etape (14,2 km) buvo 18-a, o antrajame (72,9 km) – septinta.