Jomantas Venckus Europos dviračių plento čempionate pranoko 20 varžovų

Trečiadienį Trente (Italija) prasidėjo Europos dviračių plento čempionatas. Pirmą varžybų dieną startavo keturi Lietuvos atstovai. Geriausiai pasirodė Jomantas Venckus (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Jis jaunių vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui užėmė 32-ą vietą.

Nugalėjo belgas Alec Segaert. Jis 22,4 km distanciją įveikė per 26 min. 26,61 sek. (vid. greitis – 50,83 km/h). Sidabą pelnė kitas belgas Cian Uijtdebroeks (+5,09 sek.), o bronzą – prancūzas Eddy Le Huitouze (+40,37 sek.).

Jomantas Venckus nugalėtojui pralaimėjo 2 min. 29,2 sek. (vid. greitis – 46,46 km/h). Jomanto brolis dvynys Justinas (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“, +3.49,58; vid. greitis – 44,4 km) liko 47-as.

Lenktynėse dalyvavo 52 dviratininkai iš 30 šalių.

REZULTATAI

Jaunių merginų asmeninėse lenktynėse laikui Auksė Strainytė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) užėmė 33-ią, o Kotryna Strakšytė (Utenos DSC) – 35-ą vietas.

Nugalėjo rusė Aliona Ivančenko. Ji 22,4 km distanciją įveikė per 29 min. 11,82 sek. (vid. greitis – 46,03 km/h). Sidabro medalį iškovojo vokietė Antonia Niedermaier (+31,78 sek.), o bronzos – olandė Elise Uijen (+53,52 sek.).

A. Strainytė nugalėtojai pralaimėjo 4 min. 38,85 sek. (vid. greitis – 39,71 km/h), o K. Strakšytė – 4 min. 50,23 sek. (vid. greitis – 39,49 km/h).

Lenktynėse dalyvavo 38 dviratininkės iš 22 šalių.

REZULTATAI

Lietuvos dviratininkų startai ketvirtadienį (Lietuvos laiku):

11.45 val. – 22,4 km ALL, moterys: Viktorija Senkutė (DSK „Sietynas“);

15.15 val. – 22,4 km ALL, jaunimas (U-23), vaikinai: Aivaras Mikutis („Ampler“, Estija), Rokas Kmieliauskas („Anarto-SVK“, Belgija);

17.00 val. – 22,4 km ALL, vyrai: Evaldas Šiškevičius („Delko“, Prancūzija), Venantas Lašinis („Lviv“, Ukraina).

Čempionatas, kuriame dalyvauja 21 Lietuvos dviratininkas, baigsis sekmadienį vyrų elito grupinėmis lenktynėmis.