Justė Juškevičiūtė pasaulio plento čempionate – 48-a

Bergene (Norvegija) vykstančio jubiliejinio, 90-ojo, pasaulio dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse penktadienį iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Justė Juškevičiūtė. Ji finišavo 48-a.

Nugalėjo pavienio starto lenktynių čempionė italė Elena Pirrone. Ji 76,4 km (4 ratai po 19,1 km) nuvažiavo per 2 val. 6 min. 17 sek. (vid. greitis – 36,299 km/h). 2-10 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 12 sek. E. Pirrone išsiveržė į priekį iki finišo likus 29 km ir išsaugojo lyderės poziciją iki pat finišo. Sidabro medalį pelnė danė Emma Norsgaard Jorgensen, o bronzos – kita italė Letizia Paternoster. Į dešimtuką pateko net trys Prancūzijos dviratininkės.

J. Juškevičiūtė nuo nugalėtojos atsiliko 8 min. 52 sek. Greta Karasiovaitė (+9.59) užėmė 57-ą, o Regina Stegvilaitė (+19.42) – 75-ą vietas.

Lenktynėse dalyvavo 92 dviratininkės iš 38 šalių. Finišo nepasiekė 11 dviratininkių, tarp jų ir Gintarė Kiupelytė.

Pasaulio čempionate dalyvauja 11 Lietuvos sportininkų. Šeštadienį 10.30-13.45 val. (Lietuvos laiku) vyks jaunių vaikinų grupinės lenktynės (133,8 km). Jose dalyvaus Mantas Januškevičius, Kęstutis Vaitaitis ir Romas Zubrickas. 14.30-18.30 val. rengiamos moterų grupinės lenktynės (152,8 km), kuriose startuos Justina Jovaišytė, Rasa Leleivytė ir Daiva Tušlaitė.