Justina Jovaišytė Europos dviračių plento čempionate – 29-a

Trečiadienį Pliumeleke (Morbijano departamentas, Bretanės regionas, Prancūzija) prasidėjo Europos dviračių plento čempionatas. Penkias dienas truksiančiose varžybose dalyvauja net 22 Lietuvos dviratininkai.

14344061_964815913663997_3189824184809069871_n

Pirmą čempionato dieną iš Lietuvos atstovų aukščiausią vietą užėmė Justina Jovaišytė. Ji jaunių (17-18 metų) merginų pavienio starto lenktynėse tarp 41-os dalyvės buvo 29-a.

Aukso ir sidabro medalius iškovojo italės – atitinkamai Lisa Morzenti ir Alessia Vigilia. Nugalėtoja 12,7 km distanciją įveikė per 19 min. 2,04 sek. (vid. greitis – 40,035 km/h). A.Vigilia čempionei pralaimėjo 14 sek. Bronzą pelnė prancūzė Juliette Labous (+22 sek.).

J. Jovaišytė ir 32-ą vietą užėmusi Regina Stegvilaitė nugalėtojai pralaimėjo atitinkamai 2 min. 30 sek. ir 2 min. 57 sek.

14290021_964812526997669_6590086364456112928_o

© Bettiniphoto/UEC

Jaunių vaikinų pavienio starto lenktynes (54 dalyviai) laimėjo prancūzas Alexys Brunelis. Jis 25,4 km nuvažiavo per 35 min. 58,76 sek. (vid. greitis – 42,539 km/h). Antrą vietą užėmė šveicaras Marcas Hirschis (+10,78 sek.), o trečią – norvegas Iveras Knottenas (+11,02 sek.).

Arvydas Birenis (+2.46) užėmė 31-ą, o Denas Masiulis (+3.40) – 45-ą vietas.

Jaunimo (iki 23 metų) vaikinų 25,4 km pavienio starto lenktynėse triumfavo vokietis Lennardas Kamna – 33 min. 59,87 sek. (vid. greitis – 43,256 km/h). Antrą vietą užėmė italas Filippo Ganna (+30 sek.), o trečią – prancūzas Remi Cavagna (+35 sek.).

Venantas Lašinis (+5.40) užėmė 47-ą vietą, o Justas Beniušis (+6.05) liko priešpaskutinis, 49-as.

Ketvirtadienį vyksiančiose 25,4 km moterų pavienio starto lenktynėse Lietuvai atstovaus Silvija Latožaitė, o 45,5 km vyrų lenktynėse startuos Paulius Šiškevičius.