Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karolis Krukauskas Europos taurės varžybų etape – 10-as

Špičake (Čekija) vykusio iXS Europos taurės kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų penktojo etapo (UCI I katergorija) vaikinų U-17 grupėje Karolis Krukauskas užėmė 10-ą, o U-19 grupėje Rokas Sviderskis buvo 14-as.

Karolis Krukauskas.

Kvalifikacijos varžybose K. Krukauskas tarp 25 dalyvių iš 11 šalių buvo 11-as (3.38,940; atsiliko nuo lyderio 21,2 sek.), o R. Sviderskis tarp 30 dalyvių iš 12 šalių – 16-as (3.26,431; +16,7 sek.).

Po penkių etapų U-17 grupėje pirmauja portugalas Nuno Zuzarte (782 tšk.). K. Krukauskas (144 tšk.) iš 12-os vietos pakilo į 10-ą. Klasifikuoti 53 dviratininkai iš 23 šalių. U-19 grupėje pirmas yra slovėnas Marko Niemiz (516 tšk.). R. Sviderskis (34 tšk.) dalijasi 34-ą vietą. Klasifikuotas 61 dviratininkas iš 24 šalių.

Rokas Sviderskis.

„Čekijoje turėjome 1,8 km ilgio trasą su 320 m aukščių skirtumu. Pirmoji trasos dalis buvo akmenuota, vietomis su labai susuktais posūkiais. Likusi trasos dalis – ganėtinai greita, su nemažai šuolių. Reikėjo ne tik pasukti galvą, kurias linijas rinktis, tačiau ir išsilaikyti tose linijose. Tačiau vaikinai daugmaž susitvarkė su savo užduotimis, – pasakojo R. Sviderskio tėtis Dainius Sviderskis. – Varžybų dieną buvo daugiau veiksmo – atsiveržęs simpleksas ir lūžę stipinai. Tačiau vaikinai galėjo būti ramūs ir koncentruotis tik į savo važiavimus, nes kartu su mumis į varžybas atvažiavo ir dviračių servisas „Traška Braška“ (Ramūnas Dranseika). Tokia pagalba leido sekmadienio finaluose gerinti savo pozicijas. Rokas palypėjo dviem laipteliais ir užėmė 14-ą vietą (3.27,280), o Karolis džiaugėsi 10-a vieta (3.38,321)“.

Paskutiniame, trečiajame, Baltijos taurės varžybų etape Latvijoje jaunių grupėje R. Sviderskis iškovojo pirmą vietą, o absoliučioje įskaitoje tarp 95 dalyvių buvo ketvirtas. Galutinėje šio sezono varžybų įskaitoje Rokas klasifikuotas trečias.

„Pagrindinis Roko tikslas Baltijos taurėje – atsipalaiduoti, džiaugtis važiavimais ir bendrauti su kitais raideriais. Tačiau tai vis tiek yra varžybos, todėl norisi pasirodyti kuo geriau. O tada ir technika nelaiko. Tačiau ir vėl su mumis buvo „Traška Braška“, todėl buvome ramūs. Smagi trasa, puikus oras, gera publika“, – sakė D. Sviderskis.

Lietuvos dviratininkai rugsėjo 20-22 dienomis dalyvaus paskutiniame, šeštajame, Europos taurės varžybų etape Austrijoje.

Informaciją parengė Tomas Gaubys