Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karolis Krukauskas ir Rokas Sviderskis Italijoje pateko į 20-ukus

Abetonėje (Italija) vykusio iXS Europos taurės kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų trečiojo etapo (UCI I katergorija) U-17 grupėje Karolis Krukauskas užėmė 14-ą vietą, o U-19 grupėje Rokas Sviderskis buvo 20-as.

Kvalifikacijos varžybose K. Krukauskas tarp 21 dalyvio iš 12 šalių buvo taip pat 14-as, o R. Sviderskis tarp 31 dalyvio iš 13 šalių buvo 19-as.

Po trijų etapų U-17 grupėje pirmauja portugalas Nuno Zuzarte (582 tšk.). K. Krukauskas (110 tšk.) užima devintą vietą. Klasifikuoti 37 dviratininkai. U-19 grupėje pirmas yra suomis Onni Rainio (356 tšk.). R. Sviderskis (10 tšk.) dalijasi 41-ą vietą. Klasifikuota 50 dviratininkų.

Apie dviratininkų startus Italijoje pasakoja R. Sviderskio tėtis Dainius Sviderskis:

Registracijoje Rokas gavo 133-ią starto numerį, o Karolis – 176-ą. Organizatoriai skelbė, kad šiose varžybose dalyvavo beveik 200 sportininkų iš 20 šalių.

Trasa pirmame sektoriuje buvo gana greita, tačiau antrame sektoriuje (miške) labai techniška – daug šaknų ir akmenų. Tiesą pasakius, tiek nuleistų padangų dar neteko matyti. Oro sąlygos irgi nebuvo lengvos – spigino saulė, oro temperatūra kilo iki +28°C pavėsyje, daug dulkių.

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje Rokas užėmė 19-ą vietą (5.31,939). Nors rezultatas ne pats geriausias, tačiau Rokas įvykdė svarbiausią šio savaitgalio tikslą – nenugriūti. Be to, šio nusileidimo metu, po didelio šuolio, sulinko pedalo ašis ir trūko galinis ratlankis. Dėl to ratas pradėjo leisti orą. Visa laimė, kad mes naudojame padangų įdėklus, kurie leido pasiekti finišą. Karolio kvalifikacija praėjo ramiau – jis užėmė 14-ą vietą (5.46,793).

Tačiau sekmadienį Karolio laukė labai įtemta diena. Finalų dieną būna suteikiamos trys valandos treniruotėms. Po poros nusileidimų lūžo Karolio dviračio galinio amortizatoriaus svirties varžtas. Teko meistrauti išsukant nulūžusį varžtą ir keičiant jį kitu. Tačiau situacija buvo suvaldyta ir Karolis galėjo startuoti finaliniame važiavime. Svarbiausia buvo saugiai nusileisti iki finišo, ką Karolis ir padarė – liko 14-as (5.47,480).

Rokui sekmadienis buvo ramesnis. Nors paskutiniame treniruotės nusileidime jis su vairu kliudė tvorelę ir griuvo ant nugaros. Bet viskas OK. Finaliniame važiavime Rokas jau pirmoje sekcijoje prisivijo prieš jį startavusį raiderį (pastarasis griuvo). Todėl likusią trasos dalį teko įveikti dulkėse. Finale Rokas liko 20-as (5.33,026). Bet kuriuo atveju, smagu, kad vaikinai susitvarkė su savaitgalio iššūkiais, pasiekė savo užsibrėžtus tikslus. Nuo čia galime judėti į priekį.

Dabar laukia dviračių remontai, poilsis ir jėgų atstatymas. Dviračiu pasirūpins servisas „Traška Braška“, o Roko atsigavimu – „Valenta masažo studija“. Karolis turės ilgesnį poilsį, o Rokas jau ateinančią savaitę keliauja į Malagą (Ispanija). Ten pasaulio taurės komanda „The YT Mob“ suteikė progą savaitę pasitreniruoti, įgauti pasitikėjimo ir išbandyti „YT Industries“ dviračius. Kitos varžybos – Baltijos taurės varžybų II etapas liepos 20-21 dienomis Estijoje.

Informaciją parengė Tomas Gaubys