Katažina Sosna Europos čempionate – šešta

Kvame ir Lilehameryje (Norvegija) surengto Europos kalnų dviračių (MTB) kroso maratono čempionato moterų elito grupėje Katažina Sosna iškovojo šeštą vietą.

Europos čempione tapo Italijos čempionė Mara Fumagalli. Ji 70 km ilgio trasą įveikė per 3 val. 28 min. 12,7 sek. Sidabrą iškovojo slovėnė Blaža Pintarič (+15,3 sek.), o bronzą – Jennie Stenerhag (+34,3 sek.). Ketvirta buvo suomė Sini Alusniemi (+1.04,2), o penkta – ispanė Claudia Galicia (+4.59,4). K. Sosna nuo nugalėtojos atsiliko 5 min. 24,8 sek.

„Į Norvegiją atskridome antradienį, o kitą dieną apžiūrėjome visą trasą. Buvo šaltoka, o pakilus aukščiau į kalną pradėjo snigti. Ketvirtadienį aukščiausioje trasos vietoje buvo tik keturi laipsniai šilumos. Bet šeštadienį su oru pasisekė – buvo 11-14 laipsnių, – pasakojo K. Sosna. – Trasa apie 35 km driekėsi kalnų viršūnėmis ir siaurais takeliais, buvo daug akmenų ir uolų – reikėjo ne kartą nulipti nuo dviračio. Po to laukė gana platus kelias ir nemažai asfalto, bet lyderių jau nespėjau pavyti. Esu patenkinta šešta vieta. Žinoma, visada galima geriau, bet taip gavosi: liepos šeštoji ir šešta vieta. Labai norėjau ant podiumo išgirsti „Tautišką giesmę“, bet tai neįvyko.“

Moterų elito grupėje lenktyniavo 33 dviratininkės iš 15 šalių.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

K. Sosna 2017 metais Europos čempionate buvo penkta, 2016 metais iškovojo bronzos medalį, o 2015 metais užėmė septintą vietą.