Katažina Sosna ir Ignas Ambrazas – 2021 m. Lietuvos MTB XCO čempionai

Šeštadienį, liepos 17-ąją, Siguldoje, „Fischer“ slidinėjimo centre, antrą kartą surengtas jungtinis „VeloExpress“ Latvijos ir Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) čempionatas. Moterų elito grupėje trečius metus iš eilės ir septintą kartą karjeroje nugalėjo Katažina Sosna („Torpado – Südtirol“), o vyrų elito grupėje čempionu tapo Ignas Ambrazas („S-Sportas“).

Lietuvos MTB XCO čempionato elito grupių prizininkai. Foto: Tomas Gaubys

K. Sosna 22,2 km (5 ratai) nuvažiavo per 1 val. 16 min. 6 sek. Katažina šalies MTB XCO čempione tapo ir 2007, 2011, 2015, 2016, 2019 bei 2020 metais. Sidabro medalį iškovojo Greta Karasiovaitė („Torpado – Südtirol“, +4.01), o bronzos – Olivija Baleišytė (+12.08).

K. Sosna ir G. Karasiovaitė 1-2 vietas iškovojo ir absoliučioje moterų elito/U-23 įskaitoje (10 dalyvių).

I. Ambrazas 32,6 km (7 ratai) įveikė per 1 val. 39 min. 52 sek. Lietuvos čempionato sidabro medalį pelnė Arnoldas Valiauga („Veloklinika“), o bronzos – daugkartinis šalies vicečempionas Domas Manikas (PSC/„Greitis“). Ketvirtas buvo Justas Beniušis („Lviv“), o penktas – Donatas Šertvytis („Kaunas“).

Absoliučioje vyrų elito ir U-23 grupės įskaitoje (22 dalyviai) nugalėjo ir Latvijos čempionu tapo 2017 metų pasaulio MTB taurės varžybų nugalėtojas U-23 grupėje Martinš Blūms („CST Post NL Bafang“) – 1 val. 28 min. 19 sek. I. Ambrazas finišavo septintas, A. Valiauga – devintas, D. Manikas – 11-as, J. Beniušis – 12-as, o D. Šertvytis – 14-as. Šešiskart Lietuvos MTB XCO čempionas Šarūnas Pacevičius varžybose nedalyvavo.

Lietuvos dviratininkai kovojo 15-oje šalies čempionato grupių. Lietuvos čempionų titulus iškovojo septynių grupių nugalėtojai.

Lietuvos jaunių vaikinų (22,2 km; 5 ratai) čempionu tapo Justinas Biekša („Colibri“). Jis po finišo sprinto nežymiai pranoko Kostą Kardelį (DSK „Minu“). Bronzos medalį pelnė Nojus Lukošius („S-Sportas“).

Lietuvos jaunučių merginų (11,8 km; 3 ratai) čempione tapo Aistė Butautaitė (Kauno SM „Gaja“). Sidabrą pelnė Vytenė Puišytė („S-Sportas“), o bronzą – Lauryna Valiukevičiūtė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“).

Lietuvos jaunučių vaikinų (11,8 km; 3 ratai) čempiono titulą iškovojo Vytautas Vilūnas (Bernatonio dviračių akademija). Sidabro medalį pelnė Tadas Žilionis (DSK „Minu“), o bronzos – Arijus Nakutis (Vilniaus m. SC/„Sietynas“).

Daugiausiai dalyvių iš Lietuvos – 10 – dalyvavo 13-14 metų berniukų grupėje (11,8 km; 3 ratai). Pirmas finišavo Justinas Pavlovas (DSK „Minu“), tačiau vėliau jis už vienos trasos atkarpos neįveikimą buvos diskvalifikuotas. Lietuvos čempiono titulas šioje grupėje atiteko Domui Butkui, sidabro medalis – Deividui Stankevičiui, o bronzos – Mindaugui Kavaliauskui. Visi trys prizininkai atstovauja Kauno SM „Gaja“.

Pirmojoje veteranų grupėje (35-39 m; 22,2 km; 5 ratai) Lietuvos čempiono titulą iškovojo Martynas Utkinas („padangosM.lt). Sidabrą pelnė Justinas Ožiūnas („Colibri“), o bronzą – Petras Andrašiūnas („S-Sportas“).

Aštuoniose grupėse dalyvavo mažiau nei keturi sportininkai. Pagal varžybų nuostatus jų nugalėtojai šalies čempionais neskelbiami.

Merginų jaunimo (iki 23 metų) grupėje nugalėjo G. Karasiovaitė, antra buvo Eglė Rubaževičiūtė („Veloklinika“), o trečia – Barbora Dauderytė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“). Vaikinų jaunimo grupėje pirmas buvo I. Ambrazas, o antras – Rytis Žemaitaitis (Vilkaviškio SM/DSK „Aira“).

Kitose grupėse pirmą vietą užėmė:

jaunės – Martyna Žemaitytė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“);

mergaitės (13-14 m.) – Irmantė Aleliūnaitė (Bernatonio dviračių akademija);

veteranai II (40-44 m.) – Artūras Remeika;

veteranai III (45-49 m.) – Andrius Norkevičius („Colibri“);

mėgėjos – Roma Puišienė („Manaslu“);

mėgėjai – Mantas Pavliukevičius („Jokers – Santa Monica Networks“).

„13-16 Hobby“ grupėje nugalėjo Vėjas Musteikis (PSC/„Greitis“).

REZULTATAI: fotofiniss.lv

Čempionate, kurį surengė Latvijos ir Lietuvos dviračių sporto federacijos, dalyvavo 118 Latvijos ir 53 Lietuvos dviratininkai.

Elito grupių (vyrai ir moterys) prizininkai buvo apdovanoti išskirtiniais LDSF simbolika dekoruotais laikrodžiais „Vostok-Europe“.